220520XorhrdakArtaqinQaghaqakanHarcer (1)
Մայիսի 22-ին Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանը եւ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը արտաքին քաղաքական հարցերի շուրջ համատեղ աշխատանքային խորհրդակցություն են անցկացրել:
Հանդիպմանը մասնակցում էին ԱՀ արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնակատար Մասիս Մայիլյանը եւ ՀՀ արտաքին գործերի նախարար Զոհրաբ Մնացականյանը:
Քննարկվել են երկու հայկական հանրապետությունների արտաքին գերատեսչությունների փոխգործակցության արդյունավետության բարձրացման եւ արտաքին օրակարգի հարցերում ավելի ներառական աշխատանք ծավալելու վերաբերյալ մի շարք հարցեր:
Նախագահ Հարությունյանն ընդգծել է Արցախի միջազգային սուբյեկտայնության բարձրացման գործում Հայաստանի Հանրապետության կարեւորագույն դերակատարումը՝ շեշտադրելով, որ այդ ուղղությամբ համատեղ ջանքերը պետք է անընդհատ ավելացվեն:

Араик Арутюнян и Никол Пашинян провели совместное рабочее совещание
Поддержи А1+!22 мая президент Республики Арцах Араик Арутюнян и премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян провели совместное рабочее совещание по внешнеполитическим вопросам.
Во встрече приняли участие и. о. министра иностранных дел Республики Арцах Масис Маилян и министр иностранных дел Армении Зограб Мнацаканян.
Были обсуждены вопросы повышения эффективности сотрудничества внешнеполитических ведомств обеих армянских республик и более инклюзивной работы в вопросах внешней повестки дня.
Президент Арутюнян подчеркнул важнейшую роль Республики Армения в деле повышения международной субъектности Арцаха, подчеркнув, что совместные усилия в этом направлении постоянно должны расширяться.