Դիմորդները կհանձնեն ընդունելության մեկ քննություն (տեսանյութ)
«Այս տարի բարձրագույն ուսումնական հաստատություններ ընդունելությունը կլինի մեկ քննությամբ»,-այս մասին հայտարարեց ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանը Կառավարության այսօրվա նիստում:
ԸՆտրել են երկու պարտադիր առարկաներից մեկը, իսկ կամընտրական առարկաների դեպքում դիմորդը կորոշի՝ ինչ քննություն հանձնել:
Հայտերի ընդունման գործընթացն ամբողջությամբ թվայնացվել է,-հայտնեց նախարարը՝ հավելելով, որ այն կմեկնարկի մայիսի 25-ին և կավարտվի հունիսի 15-ին:
Ընդունելության քննություննեն անցկացվելու են հուլիսի առաջին տասնօրյակում՝ 1-8-ը:
Վարչապետը կատակեց՝ «դիմորդները կասեն՝ էս կորոնավիրուսը լազաթ տվեց»:
Արայիկ Հարությունյանը շեշտեց նաև՝ այնպես են արել, որ զորակոչին չխանգարի: Զորացրվող զինծառայողներն էլ կարող են էլեկտրոնային լրացնել հայտերը:

Абитуриенты сдадут один вступительный экзамен (видео)
Прием в вузы Армении будет проведен по результатам одного экзамена. Это решение было принято на заседании правительства.
Министр образования, науки, культуры и спорта Араик Арутюнян отметил, что абитуриенты могут отправлять заявки на вступительный экзамен с указанием специальностей в Центр оценки и тестирования электронным способом с 25 мая по 15 июня.
«Будет один экзамен из двух или трех обязательных предметов», - сказал министр, добавив, что экзамены пройдут 18 июля.
Срок был выбран таким образом, чтобы экзаменационный процесс не помешал призыву, и призывники смогли бы участвовать в экзаменах.
По словам Арутюняна, абитуриенты, демобилизующиеся из армии, могут подать заявку электронным способом.