10-րդ միջոցառման շրջանակում դիմումների ներկայացման վերջնաժամկետը մայիսի 20-ն է
Պետական եկամուտների կոմիտեն հիշեցնում է, որ կորոնավիրուսի տնտեսական հետևանքների չեզոքացման 10-րդ միջոցառման շրջանակում ՀՀ ՊԵԿ հաշվետվությունների ներկայացման էլեկտրոնային համակարգի միջոցով ուղարկվող դիմումների (այդ թվում` ճշտված) ներկայացման վերջնաժամկետ է սահմանված 2020 թվականի մայիսի 20-ը ներառյալ:
Հաշվի առնելով վերոգրյալը` ՊԵԿ-ը հորդորում է այն հարկ վճարողներին, որոնք ՀՀ ՊԵԿ հաշվետվությունների ներկայացման էլեկտրոնային համակարգից իրենց անձնական էջին ստացել են ծանուցում` 10-րդ միջոցառման շահառու հանդիսանալու վերաբերյալ և ցանկանում են օգտվել աջակցության ծրագրից, միանվագ դրամաշնորհ ստանալու համար դիմումները ներկայացնել այսօր
Միաժամանակ ՊԵԿ-ն առաջարկում է դիմումները լրացնելիս, մինչև ուղարկելը, ևս մեկ անգամ ստուգել լրացված տվյալների ճշտությունը:

Последний срок подачи заявок на 10-е мероприятие - 20 мая
Комитет государственных доходов напоминает, что в рамках 10-го мероприятия по нейтрализации экономических последствий коронавируса крайний срок подачи заявлений (в том числе и уточненных), отправляемых посредством электронной системы представления отчетов КГД Армении, установлен день 20 мая 2020 года включительно. Это сообщение распространил Комитет государственных доходов.
«Учитывая вышеизложенное, КГД призывает налогоплательщиков, которые получили уведомление от электронной системы представления отчетов КГД о том, что они являются бенефициарами 10-го мероприятия и хотят воспользоваться программой содействия, представить заявления на получение единовременного гранта сегодня.
Одновременно КГД предлагает до отправки заявлений еще раз проверить достоверность заполненных данных», - говорится в сообщении.