Քննարկվել է Հայաստանում 2021-2023 թթ. պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի նախագիծը (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում քննարկվել է Հայաստանում 2021-2023 թթ. պետական միջնաժամկետ ծախսերի ծրագրի (ՄԺԾԾ) նախագիծը:
Մանրամասն անդրադարձ է կատարվել նախագծի մշակման հիմքում դրված  հիմնական մակրոտնտեսական կանխատեսվող ցուցանիշներին և հարկաբյուջետային շրջանակին: Նշվել է, որ նախագծում դիտարկվել են տարբեր սցենարներ՝ պայմանավորված ճգնաժամային պայմաններով և հնարավոր զարգացումներով:
Վարչապետ Փաշինյանը հանձնարարել է նախագծի վերաբերյալ ներկայացված առաջարկությունները մանրամասն քննարկել՝ այն լրամշակելու համար, և կարևորել կապիտալ ծախսային ծրագրերի իրականացման ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումն ու նոր նախագծերի մշակմանը միտված աշխատանքները: «Պետք է ամեն ինչ անել, որպեսզի իրադարձությունները զարգանան լավատեսական սցենարով»,- նշել է կառավարության ղեկավարը:

Состоялось обсуждение проекта программы среднесрочных государственных расходов на 2021 - 2023 гг. (видео)
Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в правительстве состоялось совещание, в ходе которого обсуждался проект программы государственных среднесрочных расходов на 2021 - 2023 годы.
Подробно были затронуты основные макроэкономические прогнозируемые показатели и налогово-бюджетные рамки, заложенные в основу разработки проекта. Было отмечено, что в проекте рассматриваются различные сценарии, обусловленные кризисными условиями и возможными развитиями.
Премьер-министр Пашинян поручил детально обсудить представленные по проекту предложения для его доработки и отметил важность последовательных шагов в направлении реализации капитальных расходных программ и работ, направленных на разработку новых проектов. «Нужно делать все, чтобы события развивались по оптимистическому сценарию», - отметил глава правительства.