Վրաստանից ՀՀ քաղաքացիներն այսուհետև կարող են անխոչընդոտ մեկնել Հայաստան՝ Սադախլոյի անցակետով
«Այսօրվանից՝ մայիսի 18-ից, չեղարկվել է Մառնեուլիի շրջանում արդեն երկու ամիս գործող խիստ կարանտինային ռեժիմը և հանվել է մուտքի ու ելքի արգելքը։
Վրաստանում գտնվող և Հայաստան մեկնել ցանկացող ՀՀ քաղաքացիներն այսուհետև կարող են անխոչընդոտ մեկնել Հայաստան՝ Սադախլոյի անցակետով, 10։00-18։00 ընկած ժամանակահատվածում։
Միաժամանակ տեղեկացնում ենք, որ դեռևս արգելված է Վրաստանի տարածք օտարերկրացիների (այդ թվում՝ ՀՀ քաղաքացիների) մուտքը, և սույն որոշման մեջ ցանկացած փոփոխության դեպքում դեսպանությունը հանդես կգա համապատասխան հայտարարությամբ»։

98323381_1712122772263658_561407196873621504_o
С 18 мая снят действующий в Марнеульском районе Грузии двухмесячный строгий карантинный режим и запрет на въезды и выезды. Об этом сообщает посольство Армении в Грузии.
«Граждане Армении, находящиеся в Грузии и желающие вернуться в Армению, отныне могут беспрепятственно въезжать в Армению через пропускной пункт Садахло, с 10:00 до 18:00.
В то же время сообщаем, что въезд иностранцев (в том числе и граждан Армении) на территорию Грузии пока запрещен, в случае любых изменений в данном решении посольство выступит с соответствующим заявлением», - говорится в сообщении.