Լոս Անջելեսից ՀՀ քաղաքացիներ են վերադարձել Հայաստան․ եվս մեկ չվերթ է նախատեսվում
Աջակցիր «Ա1+»-ինԼոս Անջելեսում ՀՀ գյխավոր հյուպատոսությունից հայտնում են, որ ս.թ. մայիսի 2֊ին և 9֊ին կայացավ Լոս Անջելես֊Ամստերդամ֊Մինսկ֊Երևան չվերթը, որով Կալիֆորնիայից մայիսի 2֊ին Հայաստան վերադարձան ՀՀ 13 քաղաքացի, իսկ մայիսի 9֊ին՝ ՀՀ 22 քաղաքացի։
«Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսությունը, Նիդերլանդների Թագավորությունում ՀՀ դեսպանության հետ համագործակցությամբ, լոգիստիկ օժանդակություն ցուցաբերեց Հայաստան վերադարձող ՀՀ քաղաքացիներին՝ լուծելով, մասնավորապես, նրանց ուղեբեռի և Շենգենյան մուտքի արտոնագրերի հարցը։ Լոս Անջելեսում ՀՀ գլխավոր հյուպատոսության դիվանագետները ներկա են եղել Լոս Անջելեսի օդանավակայանում՝ ՀՀ քաղաքացիների Հայաստան վերադարձի գործընթացը անխափան կազմակերպելու համար։ Նույն երթուղով չվերթներ տեղի են ունենում շաբաթական մեկ անգամ։ Առաջիկա չվերթը նախատեսվում է ս.թ. մայիսի 18֊ին»։

Из Лос-Анджелеса в РА вернулись граждане РА: предусмотрен еще один рейс
Поддержи А1+!При содействии Генерального консульства Армении в Лос-Анджелесе 2 и 9 мая состоялись рейсы Лос-Анджелес-Амстердам-Минск-Ереван. В Армению вернулись 34 гражданина Армении.
Об этом сообщает Генконсульство Армении в Лос-Анджелесе.
“2-го и 9-го мая состоялись рейсы Лос-Анджелес-Амстердам-Минск-Ереван. 2-го мая из Калифорнии в Армению вернулись 13 граждан Армении, 9-го мая - 21. Генеральное консульство Армении в Лос-Анджелесе в сотрудничестве с посольством Армении в Нидерландах оказало логистическую помощь возвращающимся в Армению гражданам Армении, решив и вопросы их багажа и шенгенских виз. Дипломаты генконсульства Армении в Лос-Анджелесе присутствовали в аэропорту Лос-Анджелеса для бесперебойной организации процесса возвращения граждан Армении на родину”, - сообщили в консульстве.
Рейсы по тому же маршруту совершаются один раз в неделю. Предстоящий рейс запланирован на 18 мая 2020 года.