Կորոնավիրուսի դեպքերը՝ 3538
Մայիսի 12-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 3538 դեպք, որոնցից 1430-ն` առողջացած, 47-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 2042 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ, կատարվել է 33313: Այս մասին հայտնում են Առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 146 նոր դեպք և 71 առողջացած։
Մահվան դեպքի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտը եղել է 82 տարեկան (կին) և ունեցել է ուղեկցող խրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 19 է։

Случаи коронавируса – 3538
Поддержи А1+!По состоянию на 11:00 12-го мая в Армении подтверждено 3 538 случаев коронавирусной болезни, 1 430 из которых выздоровели. Об этом сообщается на сайте Национального центра по контролю и профилактике заболеваний Министерства здравоохранения Армении.
На данный момент фактическое лечение от коронавирусного заболевания получают 2 042 пациента. В общей сложности было проведено 33 313 тестов. Зарегистрировано 146 новых случаев заражения и 71 выздоровевших, 47 случаев смерти (еще 1 смерть).
В Министерстве здравоохранения Армении сообщают, что скончалась пациентка 82 лет, она имела сопутствующие хронические заболевания.
Зафиксированы еще 2 случая смерти, когда у пациентов была подтверждена коронавирусная инфекция, однако смерть наступила из-за другой болезни. Общее число таких случаев - 19.