Քննարկվել են աշխատանքը խրախուսող կրթական ծրագրերի իրականացման հարցեր
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել հերթական խորհրդակցությունը՝ կորոնավիրուսի հետևանքների չեզոքացման հակաճգնաժամային քաղաքականության վերաբերյալ։
Քննարկվել է կառավարության հաստատած տնտեսական և սոցիալական օժանդակության միջոցառումների ընթացքը։ Արծարծվել են ծրագրերի հասցեականության շարունակական բարելավմանը և շահառուների շրջանակի ընդլայնմանը վերաբերող հարցեր։ Վարչապետը հանձնարարել է փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանին՝ քննարկման արդյունքներով ներկայացնել կոնկրետ նախագծեր։
Խորհրդակցությանը ներկայացվել են կորոնավիրուսի հետևանքների մեղմման միջոցառումների նոր գաղափարներ, որոնք վերաբերում էին աշխատանքի խրախուսման բաղադրիչ ունեցող կրթական ծրագրերի իրականացմանը, սոցիալական ու տնտեսական օժանդակության շրջանակի ու գործիքակազմի ընդլայնմանը և այլն։ Դրանց առնչությամբ ծավալվել է մտքերի շահագրգիռ փոխանակություն, ներկայացվել են դիտարկումներ և առաջարկներ։
Վարչապետը ևս մեկ անգամ կարևորել է աշխատանքի խրախուսման, զարգացման տրամաբանությամբ ծրագրերի նախաձեռնումը և հանձնարարել ներկայացված առաջարկները բերել նախագծային տեսքի։

Обсуждены вопросы реализации стимулирующих труд образовательных программ
Поддержи А1+!Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна состоялось очередное обсуждение антикризисной политики по нейтрализации последствий коронавируса.
Обсужден процесс реализации утвержденных правительством мероприятий экономической и социальной помощи. Были обсуждены вопросы, связанные с продолжительным улучшением адресности программ и расширением круга бенефициаров. Премьер-министр поручил вице-премьеру Мгеру Григоряну представить конкретные проекты по итогам обсуждения.
В ходе совещания были представлены новые идеи о мерах по смягчению последствий коронавируса, которые касались реализации образовательных программ с компонентом стимуляции труда, расширения масштабов и инструментов социально-экономической помощи и т.д. В связи с этим состоялся заинтересованный обмен мнениями, были представлены замечания и предложения.
Премьер-министр еще раз подчеркнул важность стимуляции труда, инициирования программ с логикой развития и поручил привести представленные предложения в проектный вид.