Վարչապետը հեռախոսազրույց է ունեցել ԱՀԿ գլխավոր տնօրենի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գլխավոր տնօրեն Թեդրոս Ադհանոմ Հեբրեյեսուսի հետ՝ վերջինիս նախաձեռնությամբ:
Վարչապետը ներկայացրել է կորոնավիրուսի համավարակի հետ կապված իրավիճակը Հայաստանում և դրա դեմ պայքարի ուղղությամբ կառավարության կողմից ձեռնարկվող քայլերը:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել համավարակով պայմանավորված գլոբալ իրավիճակի շուրջ:
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է ստեղծված իրավիճակում Առողջապահության համաշխարհային կազմակերպության գործունեությունը: Կողմերը քննարկել են նաև ՀՀ կառավարության և ԱՀԿ-ի միջև համագործակցության հարցերը և անդրադարձել դրանց ընդլայնման հեռանկարներին:

Премьер-министр провел телефонный разговор с генеральным директором ВОЗ
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян провел телефонный разговор с генеральным директором Всемирной организации здравоохранения Тедросом Адханом Хебреесусом, по инициативе последнего.
Премьер-министр представил ситуацию с эпидемией коронавируса в Армении и шаги, предпринимаемые правительством в борьбе с ней.
Собеседники обменялись мнениями вокруг глобальной ситуации, обусловленной пандемией.
Премьер-министр Никол Пашинян отметил важность деятельности Всемирной организации здравоохранения в сложившейся ситуации. Стороны обсудили также и вопросы сотрудничества между правительством Республики Армения и Всемирной организацией здравоохранения, также коснулись перспектив его расширения.