Սեդա Սաֆարյանի դստեր ընտանիքի նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքով երկու անձի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել
Աջակցիր «Ա1+»-ինՍեդա Սաֆարյանի դստեր, փեսայի և նրանց բարեկամների նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքի առթիվ քննվող քրեական գործով երկու անձի նկատմամբ հետախուզում է հայտարարվել
Սեդա Սաֆարյանի դստեր, փեսայի և նրանց բարեկամների նկատմամբ բռնություն գործադրելու դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում իրականացված մեծածավալ քննչական և այլ դատավարական գործողությունների արդյունքում պարզվել են մի շարք հանգամանքներ, այդ թվում՝ ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձանցից երկուսի ինքնությունը:
Նախաքննական մարմնի կողմից որոշումներ են կայացվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 258-րդ հոդվածի (խուլիգանություն) 3-րդ մասի 1-ին և 2-րդ կետերով նրանց որպես մեղադրյալ ներգրավելու մասին: Վերջիններիս նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը և հայտարարվել հետախուզում:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ 2020 թվականի ապրիլի 24-ին՝ ժամը 22:30-ին, Երևան քաղաքի Մուշ թաղամասում ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձինք, տևական ժամանակ կոպիտ կերպով խախտելով հասարակական կարգը, բացահայտ անհարգալից վերաբերմունք դրսևորելով հասարակության նկատմամբ, վիճաբանել են, աղմկել, հայհոյել և Սեդա Սաֆարյանի դստեր, փեսայի և նրանց բարեկամների նկատմամբ բռնություն գործադրել:
Ձեռնարկվում են միջոցառումներ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքները, միջադեպին մասնակցություն ունեցած մյուս անձանց ինքնությունը պարզելու, նրանց հայտնաբերելու ուղղությամբ։

По делу о применении насилия в отношении родственников Седы Сафарян 2 человека объявлены в розыск
Поддержи А1+!В результате масштабных следственных и других процессуальных действий, осуществленных в ходе предварительного следствия по уголовному делу, расследуемому в следственном отделе административного района Малатия-Себастия следственного управления города Ереван Следственного комитета Республики Артмения по факту применения насилия в отношении дочери и зятя правозащитницы Седы Сафарян и их родственников, выявлен ряд обстоятельств, в том числе и личности двоих лиц, совершивших предполагаемое преступление.
Со стороны органа предварительного следствия приняты решения о привлечении их в качестве обвиняемых по пунктам 1 и 2 части 3 статьи 258 (хулиганство). В качестве меры пресечения в отношении последних избран арест и объявлен розыск.
Ранее Следственный комитет сообщил, что 24 апреля 2020 года, в 22:30, предполагаемые преступники в квартале Муш города Ереван, долгое время грубо нарушая общественный порядок, проявляя открыто неуважительное отношение к обществу, ссорились, шумели, ругались и применили насилие в отношении дочери, зятя Седы Сафарян и их родственников.
Предпринимаются меры для выяснения всех обстоятельств инцидента, личности других лиц, причастных к инциденту и их обнаружения.
Уведомление: подозреваемый или обвиняемый в предполагаемом преступлении считается невиновным, пока его вина не доказана в порядке, установленном уголовно-процессуальным кодексом Республики Артмения, вступившим в законную силу приговором суда.