95559000_1351282971730337_7000738091946213376_n
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի շրջաբերական գրությանն ընդառաջ, տարբեր թեմերից շարունակվել են նվիրատվություններ ստացվել Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնում՝ ի նպաստ համավարակի դժվարին պայմաններում հայրենիքում կարիքի մեջ հայտնված հայորդիների։
Սոցիալական ծրագրերի իրականացման նպատակով ԱՄՆ Հայոց Արևմտյան թեմից փոխանցվել է ևս հիսուն հազար ԱՄՆ դոլար գումար։ Կանադայի հայոց թեմը փոխանցել է քսանհինգ հազար ԱՄՆ դոլար գումար։
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնի կողմից կորոնավիրուսի հետևանքների հաղթահարման նպատակով իրականացվող առողջապահական ծրագրերի շրջանակներում ապրիլի 30-ին, Մայր Աթոռի Սոցիալական ծառայությունների գրասենյակի տնօրեն Տ. Մարկոս քահանա Մանգասարյանի, Մայր Աթոռի «Իզմիրլյան» Բ/Կ-ի տնօրեն Արմեն Չարչյանի և ՀՀ Առողջապահության նախարարի տեղակալ Շավարշ Գրիգորյանի մասնակցությամբ, տեղի ունեցավ 26 միլիոն 500 հազար ՀՀ դրամ արժողությամբ բժշկական պարագաների հանձնումը ՀՀ Առողջապահության նախարարությանը։ Մայր Աթոռի միջոցներով և թեմերից ստացված նվիրաբերությունների շնորհիվ ձեռք բերված բժշկական պարագաները ներառում էին թոքերի օդափոխության երկու սարք, անեսթեզիոլոգիական համակարգ, հակապառկելախոցային ներքնակներ և այլ անհրաժեշտ պարագաներ։
Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածինը շարունակելու է իր ծառայությունը բերել առողջապահական, կրթական և սոցիալական ոլորտներում:

Медицинские принадлежности Министерству здравоохранения от Святого Престола
Поддержи А1+!Первопрестольный Святой Эчмиадзин продолжает получать пожертвования - для поддержки граждан, живущих в трудных условиях из-за эпидемической ситуации.
Пресс-канцелярия Святого Престола сообщила, что для реализации социальных программ 50 000 долларов были переведены из Западной епархии Армянской Апостольской Церкви в Соединенных Штатах. Армянская епархия Канады перевела еще двадцать пять тысяч долларов США.
«В рамках программ здравоохранения, осуществляемых Первопрестольным Святым Эчмиадзином с целью преодоления проблем в связи с коронавирусом, 30 апреля совместно с директором Управления социальных услуг Св.Престола отцом Маркосом Мангасаряном, главы МЦ «Измирлян» Армена Чарчяна и заместителя министра здравоохранения РА Шаварша Григоряна, Министерству здравоохранения РА были переданы медикаменты и оборудование на 26 миллионов 500 тысяч драмов.
В заявлении говорится, что медоборудование, приобретенное за счет средств епархии и пожертвований Святого Престола, включали два устройства для вентиляции легких, анестезиологическую систему, антипролежневые матрасы и другие необходимые предметы», - говорится в сообщении.
Первопрестольный Святой Эчмиадзин продолжит служить в здравоохранении, образовании и социальной сфере.