Կամավոր զենք-զինամթերք է հանձնել․ ԱԱԾ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ազգային անվտանգության ծառայության աշխատակիցների կողմից իրականացված բացատրական աշխատանքների արդյունքում ս.թ. ապրիլի 29-ին ՀՀ ԱԱԾ Արմավիրի մարզային վարչություն է ներկայացել ՀՀ Արմավիրի մարզի բնակիչ Ա.Հ.-ն, ով կամավոր հանձնել է դեռևս Արցախյան ազատամարտից իր մոտ ապօրինի պահվող «ԱԿ-74» տեսակի ինքնաձիգը, 2 պահունակները, տարբեր տրամաչափի փամփուշտներ, «Ֆ-1» տեսակի նռնակներ և պայթուցիչ:
Կամավոր հանձնված զենքը և ռազմամթերքը ուղարկվել են ՀՀ ոստիկանություն՝ դատաձգաբանական փորձաքննություններ նշանակելու նպատակով:

Добровольно сдал оружие и боеприпасы: СНБ
В результате разъяснительной работы, проведенной сотрудниками Службы национальной безопасности Республики Армения, 29 апреля в Армавирское областное управление СНБ Армении явился житель Армавирской области А. Г. и добровольно сдал незаконно хранящийся у него автомат марки “АК-74”, 2 обоймы, патроны различного калибра, гранаты типа “Ф-1” и взрыватель.
Добровольно сданное оружие и боеприпасы отправлены в Полицию Республики Армения для проведения судебно-баллистических экспертиз.
Лица, добровольно сдавшие незаконно хранящиеся оружие и боеприпасы освобождаются от уголовной ответственности.