Փոքր բեռնատարների համար հանվել է Հայաստանից Վրաստան մուտքի արգելքը․ ՊԵԿ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՊետական եկամուտների կոմիտեն տեղեկացնում է, որ վրացական կողմի հետ բանակցությունների արդյունքում հանվել է փոքր բեռնատարների համար Հայաստանից Վրաստան մուտքի արգելքը: Համաձայն պայմանավորվածության՝ ՀՀ-Վրաստան սահմանը փոքր տարողությամբ յուրաքանչյուր բեռնատար կարող է հատել «Բագրատաշեն»-«Սադախլո» անցակետերով՝ Վրաստանում ՀՀ դեսպանության կողմից անցակետի մաքսային ծառայության պետին ներկայացված տեղեկատվության հիման վրա: Բացի այդ, Վրաստանում ՀՀ դեսպանությունը պետք է միջոցներ ձեռնարկի սահմանված երթուղու և տարանցման ժամկետի խախտումները բացառելու ուղղությամբ:
Ելնելով վրացական կողմի հետ ձեռք բերված պայմանավորվածությունից՝ հայտնում ենք, որ Վրաստանի տարածք մուտք գործելու համար փոքր տարողությամբ բեռնատարներով ապրանքներ տեղափոխող անձինք պետք է անհրաժեշտ տվյալներ ներկայացնեն Վրաստանում ՀՀ դեսպանությանը հետևյալ հեռախոսահամարներով՝ (+995) 322-95-17-23 և բջջային՝ (+995) 557-56-13-24 (WhatsApp, Viber):

Для небольших грузовиков снят запрет на выезд из Армении в Грузию: КГД
Поддержи А1+!Комитет государственных доходов Армении сообщает, что в результате переговоров с грузинской стороной был снят запрет на въезд небольших грузовиков из Армении в Грузию.
«В соответствии с договоренностью, каждый грузовик малой вместимости может пересекать границу между Арменией и Грузией через контрольно-пропускной пункт «Баграташен»-«Садахло» на основе информации, предоставленной посольством Армении в Грузии руководителю таможенной службы КПП. Кроме того, посольство Армении в Грузии должно принять меры по исключению нарушений установленного маршрута и времени транзита.
Исходя из достигнутой с грузинской стороной договоренности, сообщаем, что для въезда на территорию Грузии лица, перевозящие товары небольшими грузовиками, должны предоставить необходимую информацию в посольство Республики Армения в Грузии по следующим телефонным номерам: (+995) 322-95-17-23 и мобильный (+ 995) 557-56-13-24 (WhatsApp, Viber)», - говорится в сообщении.