Սողանքները Հայաստանում ակտիվացել են
Փլուզման 11, քարաթափման 6, սողանքի 1 դեպք՝ 7 օրվա ընթացքում: ԱԻՆ ՓԾ փրկարարները սահմանազատել են տարածքները, հեռացրել են քարերը: Քարաթափման դեպքերին զուգահեռ ակտիվացել են նաև սողանքային գոտիները:
ՀՀ-ում 2 հեկտարից ավելի ընդհանուր մակերեսով շուրջ 2504 սողանք կա: Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունն իր գործառույթների համաձայն՝ սողանքային գոտիներում մշտապես ուսումնասիրություններ է իրականացնում, խորհրդակցում է իրավասու պետական մարմինների հետ, կառավարությանը ներկայացնելու համար առաջարկությունների փաթեթ է մշակում:

В Армении активизировались оползни
В течение 7 дней произошло 11 случаев обрушения, 6 случаев камнепада, 2 случая оползней. Спасатели СС МЧС блокировали территории и удаляли камни. Параллельно со случаями камнепадов активизировались и оползневые зоны.
В Армении около 2 504 оползней общей площадью более 2 га. Министерство по чрезвычайным ситуациям в соответствии со своими функциями постоянно проводит исследования в оползневых зонах, консультируется с компетентными государственными органами, разрабатывает пакет предложений для представления правительству.