Հանրային պաշտպանները կօգնեն սոցիալական աջակցության համար դիմում լրացնել
• կորոնավիրուսի սոցիալական հետևանքների չեզոքացմանն ուղղված ՀՀ կառավարության ծրագրերից օգտվելու համար քաղաքացիների շրջանում առաջանում են որոշակի դժվարություններ՝ առցանց դիմումներ լրացնելու հետ կապված,
• ծրագրի 8-րդ և 9-րդ միջոցառումների շահառուները ըստ էության կարող են համապատասխանել «Փաստաբանության մասին» օրենքի 41-րդ հոդվածի 5-րդ մասի պահանջներին և ունենալ անվճար իրավաբանական օգնություն ստանալու անհրաժեշտություն,
հայտարարում է՝
քաղաքացիներին դիմում-հայտերը լրացնելու հարցում առցանց աջակցություն տրամադրելու պատրաստակամության մասին:
Համապատասխան օգնությունը ստանալու նպատակով անհրաժեշտ է կապ հաստատել ՀՀ փաստաբանների պալատի հանրային պաշտպանի գրասենյակի հետ հետևյալ կապի միջոցներով՝ քաղաքացիներին դիմում-հայտերը լրացնելու հարցում առցանց աջակցություն տրամադրելու պատրաստակամության մասին»։

Общественные защитники помогут гражданам заполнять заявления о социальном содействии
Общественные защитники помогут гражданам заполнять заявления для получения социального содействия в рамках мероприятий по нейтрализации последствий эпидемии коронавируса. Об этом сообщает палата адвокатов Армении․
“Офис общественного защитника Палаты адвокатов Республики Армения, учитывая, что при заполнении онлайн-заявлений на программы правительства Армении, направленные на нейтрализацию социальных последствий эпидемии коронавируса, у граждан возникают определенные трудности, заявляет о готовности предоставить онлайн-поддержку гражданам в вопросе заполнения заявлений. Бенефициары 8 и 9  программ, по сути, могут соответствовать требованиям части 5 статьи 41 Закона “Об адвокатуре” и иметь необходимость получения бесплатной юридической помощи.
Для получения соответствующей помощи необходимо установить связь с офисом общественного защитника Палаты адвокатов Республики Армения посредством следующей связи” , - говорится в сообщении.