Գրանցվել է 249 դեպք, արձանագրվել՝ 11 մահ
Ապրիլի 13-19-ն ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում գրանցվել է 249 դեպք, որից 157-ը՝ արտակարգ, այդ թվում՝ 96 հրդեհի, երկու փլուզման, մեկ որոնողափրկարարական, մեկ ջրահեղձման դեպք, 41 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, ինն ինքնասպանության փորձ, ինչպես նաև 64 կենցաղային կանչ. տուժել է 63 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում փրկվել է երկու քաղաքացի:
Արձանագրվել է թունավորման չորս դեպք. տուժել է յոթ քաղաքացի:
Ցավոք, նախորդ շաբաթվա ընթացքում ընդհանուր գրանցվել է 11 մահ:
Եղանակային պայմաններով և այլ գործոններով պայմանավորված գրանցվել է տրանսպորտային միջոցների արգելափակման երեք դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել 10 քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված երեք տրանսպորտային միջոց:

Зарегистрировано 249 происшествий, 11 смертей
В Национальном центре кризисного управления СС МЧС Армении с 13 по 19 апреля было зарегистрировано 249 случаев, 157 из которых - чрезвычайные, в том числе 96 возгораний, два обрушения, один поисково-спасательный, один случай утопления, 41 ДТП, девять попыток самоубийства, а также 64 бытовых вызова. Благодаря оперативно-спасательной операции спасены двое граждан.
“Зафиксировано четыре случая отравления, пострадали семь граждан.
К сожалению, на прошлой неделе было зарегистрировано 11 смертей.
В связи с погодными условиями и другими факторами зафиксировано три случая блокирования транспортных средств. Спасатели оказали помощь 10 гражданам и вывезли в безопасное место три заблокированных на автодороге транспортных средства.
Министерство по ЧС Армении призывает как в быту, так и на дорогах быть бдительными и строго соблюдать правила безопасности”, - говорится в сообщении МЧС Армении.