«Ձեր համազգեստը մեծ իմաստ ունի». նախագահը տեսակապով շնորհավորել է (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր տեսակապով շնորհավորել է ՀՀ ոստիկանության կոլեգիայի անդամներին՝ ոստիկանապետ Արման Սարգսյանի գլխավորությամբ, ինչպես նաև ոստիկանության բոլոր աշխատակիցներին նրանց մասնագիտական տոնի՝ Ոստիկանության օրվա առթիվ:
«Շնորհավորում եմ բոլորիդ՝ ոստիկանության ծառայության մեջ գտնվող մեր բոլոր հայրենակիցներին։ Ձեր համազգեստը մեր պետականությունը կրող և ներկայացնող համազգեստ է, որի նկատմամբ յուրաքանչյուր քաղաքացի պետք է մեծ հարգանք տածի, հարգանք՝ սեփական պետության, պետականության, կարգուկանոնի հանդեպ,-նշել է նախագահը:- Հետևաբար, ձեր աշխատանքն այդքան էլ պարզ չէ. այն ներառում է և՛ խստությունը կարգուկանոնի ու օրենքի նկատմամբ, և,՛ միաժամանակ, բարձրագույն մարդկային արժեքներ, ինչպիսիք են հոգատարությունը, ուշադրությունը, որովհետև շատ հաճախ դուք առաջինն ենք լինում այն վայրերում, որտեղ մարդիկ ոչ թե օրենք են խախտել, այլ ընդհակառակը՝ օգնության կարիք ունեն։ Հույս ունեմ, ուզում եմ վստահ լինել, որ մեր ոստիկանության բոլոր աշխատակիցները պատվով են կատարում իրենց վրա դրված մեծ պարտականությունը»։
Նախագահ Սարգսյանի խոսքով՝ համավարակով պայմանավորված այս դժվար օրերին ոստիկանները կրկին առաջնագծում են: «Բոլորս էլ գիտենք՝ համավարակի բժշկական, առողջապահական լուծումը դեռ չկա, չկան պատվաստանյութեր, որոնք կօգնեն քաղաքացիներին, ուստի պայքարի ձևը մնում է սոցիալական հեռավորություն պահելը: Կարևոր է, որ մեր հանրությունը, յուրաքանչյուր քաղաքացի լինի կարգապահ, կազմակերպված և պատասխանատու,-ընդգծել է նախագահը:- Ձեր գործընկերներից շատերն այս պայքարի առաջնագծում են։ Տեղյակ եմ, որ ձեր և մեր գործընկերներից մի քանիսն իրենց պարտականությունները կատարելիս վարակվել են կորոնավիրուսով։ Պարոն Սարգսյան, խնդրում եմ իմ կողմից նրանց բոլորին առողջություն մաղթեք և ասեք, որ շատ բարձր ենք գնահատում նրանցից յուրաքանչյուրի նվիրվածությունը և իրենց պարտականությունները պատվով կատարելը: Նրանք իրենց կյանքը, առողջությունը վտանգել են քաղաքացիներին հիշեցնելու համար, որ կորոնավիրուսի դեմ պայքարի ձևը կարգապահությունն է»։
Նախագահ Սարգսյանը կարևորել է ոստիկանության նկատմամբ քաղաքացիների վստահությունն ու հարգանքը՝ նշելով, որ ոստիկանության գործունեությունը լայն ընդգրկում ունի՝ սկսած օրենքի կիրառումից վերջացրած հասարակական կարգի պահպանությամբ և քաղաքացու նկատմամբ ուշադրությամբ. «Այսօր ունենք և, հույս ունեմ, ապագայում էլ շարունակելու ենք ունենալ ոստիկանություն, որի նկատմամբ մեր քաղաքացին ունենալու է բարձրագույն հարգանք և ոստիկանի կերպարի մեջ տեսնելու է ոչ միայն օրենքի պաշտպանին, այլ նաև այն անձին կամ անձանց, որոնք նրան աջակից են լինելու դժվարության պահին»:
Նախագահ Սարգսյանը բոլորին մաղթել է առողջություն և բարի ծառայություն. «Դուք բոլորդ ունեք ամուր բազուկ, որը պաշտպանում է օրենքն ու օրինականությունը, մեր քաղաքացիներին ու նրանց իրավունքները, և որևէ հակասություն չկա, որ այդ համազգեստ կրող ամուր բազուկն ունենա սիրող ու գնահատող, մարդկային սիրտ, առողջ տրամաբանություն ու սառը դատողություն: Այս բոլոր հատկանիշներն են, որ ստեղծում են այն ոստիկանին, որին արժանի է մեր ժողովուրդը, և որին դուք եք արժանի: Ձեր համազգեստը մեծ իմաստ ունի»:
Նախագահն իր բարեմաղթանքներն է փոխանցել նաև ոստիկանության բոլոր աշխատակիցների ընտանիքներին՝ նշելով, որ նրանց համար նույնպես այս օրերին հեշտ չէ:
Ոստիկանության պետ Արման Սարգսյանը շնորհակալություն է հայտնել նախագահին շնորհավորանքի, մաղթանքների ու գնահատանքի համար: «Ցանկանում եմ բոլոր աշխատակիցների, ոստիկանության կրտսեր, միջին, ավագ ծառայողների անունից շնորհակալությունս հայտնել մեր աշխատանքը գնահատելու և հոգածության համար»,-նշել է ոստիկանության ղեկավարը:
Նա Հանրապետության նախագահին հավաստիացրել է, որ հատկապես համավարակի օրերին ոստիկանության ողջ անձնակազմը պատշաճ կերպով և բարձր պատասխանատվությամբ է իրականացնում ծառայությունն օրենքին և ժողովրդին: «Այս համավարակի օրերին ոստիկանության հատկապես կրտսեր խմբի ծառայողները մեզ համար բացահայտեցին դաստիարակված, քաղաքակիրթ ոստիկանի կերպարը: Մենք շնորհակալության խոսքեր ենք ստանում նրանց պահվածքի համար: Եվ սա դառնալու է աշխատաոճ բոլորի համար»,-ավելացրել է ոստիկանության պետը:

«Ваша форма имеет большое значение»: президент поздравил по видеосвязи (видео)
Поддержи А1+!Президент Республики Армения Армен Саркисян по видеосвязи поздравил членов коллегии Полиции Республики Армения во главе с начальником полиции Арманом Саркисяном, а также всех сотрудников полиции с их профессиональным праздником - Днем полиции.
“Поздравляю всех Вас, всех наших соотечественников, находящихся на службе в полиции. Ваша форма - это символ, представляющий нашу государственность, которую должен уважать каждый гражданин, уважающий свое государство, государственность и порядок”, - отметил президент. Она символизирует и строгость к порядку и закону, и, одновременно, высшие человеческие ценности, такие как забота, внимание, потому что очень часто Вы первыми бываете в тех местах, где люди не нарушали закона, а наоборот, нуждаются в помощи. Надеюсь, хочу быть уверенным, что все сотрудники нашей полиции с честью выполняют возложенные на них обязанности”.
По словам президента, в эти трудные дни, обусловленные эпидемией, полицейские вновь находятся на передовой. “Все мы знаем, что медицинского решения проблемы эпидемии пока нет, нет вакцин, которые помогут людям, поэтому формой борьбы остается социальное расстояние. Важно, чтобы наше общество, все граждане были дисциплинированными, организованными и ответственными”, - подчеркнул президент. Я знаю, что некоторые из Ваших и наших коллег при исполнении своих обязанностей заразились коронавирусом. Господин Саркисян, пожалуйста, от меня пожелайте всем им здоровья и скажите, что мы очень высоко ценим преданность каждого из них и достойное исполнение своих обязанностей. Они ставят свои жизни, здоровье под угрозу, чтобы напоминать гражданам, что форма борьбы с коронавирусом -это дисциплина”.
Президент Саркисян отметил важность доверия и уважения граждан к полиции, отметив, что деятельность полиции имеет широкий охват, начиная с применения закона, заканчивая соблюдением общественного порядка и вниманием к гражданину. “Сегодня у нас есть и, надеюсь, в будущем мы будем иметь полицию, которую наши граждане будут уважать, и видеть в образе полицейского не только защитника закона, но и человека, лицо, которое поможет ему в трудный момент”.
Президент Саркисян пожелал всем здоровья и доброй службы. “У вас все есть крепкая рука, которая защищает закон и законность, наших граждан и их права, и нет никаких противоречий, чтобы эта крепкая рука, носящая эту форму, имела бы и любящее , человеческое сердце, здоровую логику и холодные суждения. Именно эти качества формируют полицейского, которого достоин наш народ, и которого достойны и Вы. В Вашей форме заключается большой смысл”.
Президент передал свои пожелания также и семьям всех сотрудников полиции, отметив, что им также нелегко в эти дни.
Начальник полиции Арман Саркисян поблагодарил президента за поздравления, пожелания и за высокую оценку. “Хочу от имени всех сотрудников, младших, средних и старших служащих полиции выразить благодарность за оценку нашей работы и за заботу”, - отметил глава полиции.
Он заверил президента республики, что особенно в дни эпидемии весь персонал полиции должным образом и с высокой ответственностью осуществляет службу закону и народу.
“В эти дни сотрудники полиции, особенно младшего состава, демонстрируют образ воспитанного, цивилизованного полицейского. Мы получаем слова благодарности за их поведение. И это станет стилем работы для всех”, - добавил начальник полиции.