9 բուժհաստատությունների ջրի վարձավճարները չեղարկվում են
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Վեոլիա Ջուր» ընկերությունը, կարևորելով կորոնավիրուսի հաղթահարման գործընթացում մեր բժիշկների և բժշկական հաստատությունների դերը, որոշում է կայացրել հատուկ պայմաններ տրամադրել COVID-19–ի պացիենտների բուժմամբ զբաղվող 9 բժշկական կազմակերպություններին՝ ազատելով նրանց մարտ և ապրիլ ամիսների ջրի վարձավճարների պարտավորությունից։
Հատուկ կարգավիճակ ստացած կազմակերպությունների ցանկում են՝
- «Նորք» ինֆեկցիոն կլինիկական հիվանդանոցը,
- Վնասվածքաբանության և օրթոպեդիայի գիտական կենտրոնը,
- Ոստիկանության բժշկական վարչության հոսպիտալը,
- «Սուրբ Աստվածամայր» ԲԿ–ի ծննդատան մասնաշենքը,
- Արտաշատի բժշկական կենտրոնը,
- Գյումրու ինֆեկցիոն-հակատուբերկուլյոզային հիվանդանոցը,
- Վանաձորի ինֆեկցիոն հիվանդանոցը,
- Կապանի բժշկական կենտրոնի առանձին մասնաշենքը,
- Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ բժշկական կենտրոնը։
Ընկերությունը շնորհակալություն է հայտնում առողջապահության համակարգում գործող կառույցներին և բժշկական անձնակազմերին՝ իրենց հերոսական աշխատանքի համար։ «Վեոլիա Ջուր»-ը համոզված է, որ միայն համատեղ ջանքերի շնորհիվ հնարավոր կլինի հաղթահարել մեր առջև ծառացած լուրջ մարտահրավերը։
«Վեոլիա Ջուր»-ը շարունակում է աշխատել արտակարգ դրության պայմաններում և ծառայություններ մատուցել իր բազմահազար հաճախորդներին, ինչպես նաև կենսական կարևորության կազմակերպություններին։

Отменяются платежи за воду в 9 медучреждениях
Поддержи А1+!Компания “Веолия Джур”, сознавая важность роли врачей и медицинских учреждений в процессе преодоления эпидемии коронавируса, приняла решение предоставить особые условия 9 медицинским организациям, занимающимся лечением пациентов COVID-19, освободив их от обязательств по выплате платы за воду за март и за апрель. Об этом сообщает компания “Веолия Джур”.
“В списке организаций, получивших особый статус:
Инфекционная клиническая больница “Норк”
Научный центр травматологии и ортопедии
Госпиталь медицинского управления полиции
Корпус роддома МЦ “Сурб Аствацамайр”
Арташатский медицинский центр
Гюмрийская инфекционно-противотуберкулезная больница
Ванадзорская инфекционная больница
Один из корпусов Капанского медицинского центра
Медицинский центр “Сурб Григор Лусаворич”
Компания выражает благодарность структурам, действующим в системе здравоохранения, и их медицинскому персоналу за их героическую работу. “Веолия Джур” уверена, что только совместными усилиями можно будет преодолеть серьезный вызов, стоящий перед нами.
“Веолия Джур” продолжает работать в условиях чрезвычайного положения и оказывать услуги своим многотысячным клиентам, а также жизненно важным организациям”, - говорится в сообщении компании.