Բժշկական պարագաներ՝ Հալեպի զինվորական հոսպիտալին և այլ բժշկական հաստատությունների
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱպրիլի 12-ին Հալեպում Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր հյուպատոսության հետ համագործակցությամբ ՀՀ Հումանիտար առաքելություն իրականացնող խումբը Հալեպի զինվորական հոսպիտալին և այլ բժշկական հաստատությունների է փոխանցել բժշկական պարագաներ։ Բժշկական կենտրոնների ղեկավարները հայտնել են իրենց երախտագիտությունը հայ բժիշկներին տրամադրված բժշկական պարագաների և բժշկական հաստատություններում ամենօրյա ցուցաբերվող բժշկական օժանդակության համար։
Հալեպի զինվորական հոսպիտալի պետ, գեներալ Ֆայեզ ալ-Այուբիին բարձր է գնահատել հայ և սիրիացի բժիշկների համատեղ ջանքերը, նվիրական աշխատանքը, մասնագիտական բարձր հատկանիշները, ոչ միայն պատերազմի հետևանքով տուժածներին բուժօգնության ցուցաբերումը, այլև համատեղ ուժերով ցանկացած տեսակի վտանգի դեմ պայքարելու պատրաստակամությունը։
- Մեր հայ գործընկերները հավատարիմ են մարդասիրության վեհ սկզբունքներին և ամեն օր պրոֆեսիոնալ մոտեցմամբ օգնություն են ցուցաբերում Սիրիայի ազգաբնակչությանը։ Սիրիայի ժողովուրդը գնահատում է, որ հայերն այս դժվար իրավիճակում մեր կողքին են,- նշեց գեներալը։
Հոսպիտալի տնօրենը շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ մարդասիրական խմբին, Հալեպում ՀՀ հյուպատոսությանը և իշխանություններին մշտական աջակցության համար։

Медицинские принадлежности военному госпиталю и другим медицинским учреждениям Алеппо
Поддержи А1+!В сотрудничестве с генеральным консульством Республики Армения в Алеппо группа, осуществляющая гуманитарную миссию, 12 апреля передала госпиталю Алеппо и другим медицинским учреждениям медицинские принадлежности.
Специалист по связям с общественностью ГНКО “Центр гуманитарного разминирования и экспертизы” Карине Ахназарян передает, что руководители медицинских центров выразили свою признательность за предоставляемые армянскими врачами медицинские принадлежности и ежедневную медицинскую помощь, оказываемую в медицинских учреждениях. Начальник военного госпиталя Алеппо, генерал Фаез Аль-Аюби высоко оценил совместные усилия армянских и сирийских врачей, преданную работу, высокие профессиональные качества, оказание медицинской помощи пострадавшим в результате войны и готовность совместными усилиями бороться с любой угрозой.
“Наши армянские коллеги верны высоким принципам гуманизма и ежедневно оказывают профессиональную помощь населению Сирии. Сирийский народ ценит, что армяне в этой сложной ситуации оказались рядом с нами”, - отметил генерал.
Директор госпиталя выразил благодарность гуманитарной группе Армении, генеральному консульству Республики Армении в Алеппо и властям Армении за постоянное содействие.