supermarket_91028300 (1)
Հանրային ծառայությունները և տնտեսական մրցակցությունը կարգավորող պետական հանձնաժողովի մասնագետների կողմից 2020թ. ապրիլի 6-ին Ստեփանակերտ քաղաքում գործող 20 առևտրային օբյեկտներում 43 լայն սպառման ապրանքատեսակների դիտարկման արդյունքում, նախորդ օրվա համեմատ, արձանագրվել է 5 ապրանքատեսակների միջին գների փոփոխություն՝ 3 գնաճ և 2 գնանկում:
Մասնավորապես՝ միջին գնաճ արձանագրվել է հետևյալ ապրանքատեսակների համար. հնդկաձավար 1 կգ` 35 դրամ կամ 5.5%, շաքարավազ 1 կգ` 3 դրամ կամ 1% և կարագ «տեղական»200գր՝ 3 դրամ կամ 0.3%:
Գնանկում արձանագրվել է վարունգ 1կգ` 66 դրամ կամ 7% և բրինձ «սպիտակ երկարահատիկ» 1կգ՝ 6 դրամ կամ 1.4 %:
Փոփոխություն արձանագրած ապրանքային շուկաներում բացակայում են գերիշխող դիրք ունեցող տնտեսավարող սուբյեկտներ:

supermarket_91028300 (1)
Специалисты Государственной комиссии по регулированию общественных услуг и экономической конкуренции Арцаха в результате мониторинга 43 видов товаров широкого потребления, проведенного 6 апреля 2020 года в 20 торговых объектах, действующих в Степанакерте, обнаружили изменение средней стоимости 5 видов товаров - на 3 вида цена выросла, на 2 спустилась.
“В частности, средняя инфляция зафиксирована на следующие виды товаров. 1 кг гречки подорожал на 35 драмов или на 5,5%, 1 кг сахарного песка - на 3 драма или на 1%, а 200 г сливочного масла - на 3 драма, или на 0.3%. Цены снизились на следующие товары: 1кг огурцов снизился на 66 драмов, или на 7%, 1кг белого риса снизился на 6 драмов, или на 1,4%. На товарных рынках, зафиксировавших изменения, нет хозяйствующих субъектов, занимающих доминирующее положение”, - говорится на странице штаба в Facebook.