Վարակազերծման աշխատանքներ` 475 հանրային վայրերում, սննդի և առևտրային խոշոր կետերում (տեսանյութ)
ԱԻ նախարարի հրամանով ապրիլի 5-ին Փրկարար ծառայության ստորաբաժանումները վարակազերծման կանխարգելիչ միջոցառումներ են իրականացրել ՀՀ տասը մարզերում և Երևանում, ընդհանուր թվով 475 հանրային վայրերում՝ Գեղարքունիքի մարզպետարանում, Գավառի «Վիվասել» ընկերության շենքում և քաղաքի կենտրոնական հրապարակում, Արարատի քաղաքապետարանում, Արարատի «Վեոն Արմենիա» ընկերության մասնաճյուղում, Մասիսի քաղաքապետարանին հարակից տարածքում, Մասիսի «Հայփոստ» ՓԲԸ-ում, Գյումրիի Մայակովսկու փողոցի շուկայի «Լաչինի անցում» կոչվող տարածքում, Ջերմուկի առևտրի կենտրոնում, Վայքի բուժմիավորման շենքում, Դիլիջանի թվով 24 բնակելի շենքերում, Եղեգնաձորի բժշկական կենտրոնում, Եղեգնաձորի, Արարատի և Արագածոտնի մարզերի թվով 49 հաստատություններում, այդ թվում՝ բանկերում և վարկային կազմակերպություններում:
Ընդհանուր թվով ապրիլի 5-ից հանրապետության տարածքում վարակազերծման աշխատանքներ են իրականացվել թվով 117 առևտրային խոշոր կազմակերպություններում:
Համաճարակային իրադրությամբ պայմանավորված բոլոր կառուցվածքային և տարածքային ստորաբաժանումներում ամենօրյա վարակազերծման են ենթարկվում շենք շինությունները, բակերն ու բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցները, գույքը, տեխնիկան և մարտական համազգեստը:

Работы по обеззараживанию осуществлены в 475 общественных местах, крупных пунктах питания и торговли (видео)
По приказу министра по чрезвычайным ситуациям Армении 5 апреля подразделения спасательной службы провели профилактические мероприятия по обезвреживанию в 10 областях Армении и в Ереване, в общей сложности в 475 общественных местах.
Работы по обеззараживанию осуществлены в здании администрации Гегаркуника, здании компании “ВиваСелл” Гавара и на центральной площади города, мэрии Арарата, филиале компании “Веон Армения” Арарата, мэрии Масисна, ЗАО “Айпост” Масиса, на рынке в Гюмри  “Лачини анцум”, в торговом центре Джермука, в здании медобъединения Вайка, в 24 жилых зданиях Дилижана, в Егегнадзорском медицинском центре, в банках Ехегнадзора, Арарата и Арагацотна, в 49 учреждениях, в том числе и в кредитных организациях.
В общей сложности с 5 апреля на территории республики осуществлены работы по обеззараживанию в 117 крупных коммерческих организациях.
Во всех структурных и территориальных подразделениях, в обстановке, обусловленной эпидемиологической ситуацией, ежедневному обеззараживанию подвергаются строения, дворы и транспортные средства всех видов, имущество, техника и служебная форма.