Ցրտահարության վտանգ կա․ ջերմաստիճանը կնվազի․ Գագիկ Սուրենյան
Ապրիլի 7-9-ին Տավուշի, Սյունիքի և Արցախի հովտային գոտիներում օդում սպասվում է -2․․․-3, հողի մակերևույթին -4․․․-5 աստիճան ցուրտ։ Ապրիլի 8-ի լույս 9-ի գիշերը Արարատյան դաշտում և նրա նախալեռնային գոտում օդում հնարավոր է 0․․․-1, հողի մակերևույթին -2․․․-3 աստիճան ցուրտ։ Նշված օրերին ծածկեք ջերմոցային տնտեսությունները և հնարավորության դեպքում կատարեք ջեռուցում։
Ապրիլի 6-7-ին, 11-ին շրջանների զգալի մասում, 8ին Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, 7-8-ին լեռնային շրջաններում, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում ձյան տեսքով։ Քամին՝ հյուսիս-արևելյան՝ 3-8 մ/վրկ, առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 15-20մ/վրկ։ Օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 7-8-ին աստիճանաբար կնվազի 6-8, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում 12-15 աստիճանով։

Существует угроза заморозков – температура понизится: Гагик Суренян
В долинах Тавуша, Сюника и Арцаха с 7 по 9 апреля ожидается -2 - -3 градуса мороза, на поверхности Земли -4 ... -5 градусов.
Об этом на своей странице в Facebook написал начальник гидрометцентра МЧС Армении Гагик Суренян.
“В долинах и предгорьях республики в ближайшие дни существует угроза заморозков. В ночь с 8 на 9 апреля в Араратской долине и в ее предгорье возможно 0․ ․ ․ -1, на поверхности земли - -2 - -3 градуса мороза”, - сообщил Суренян”.
Он призвал граждан в указанные дни покрыть тепличные хозяйства и при возможности осуществить отопление.
6, 7, 11 апреля в большинстве регионов, 8 апреля в областях Лори, Тавуш, Сюник и в Арцахе  ожидаются попеременные осадки, 7, 8 апреля в горных районах Лори, Тавуша, Сюника и в Арцахе - в виде снега.
Ветер северо-восточный с порывами до 3 - 8 м/с, в отдельных местах ожидается усиление ветра до 15 - 20 м / с. 7, 8 апреля температура воздуха постепенно понизится на 6 - 8 градусов, в Лори, Тавуше, Сюнике и Арцахе - на 12 - 15 градусов.