91846872_1671199493022653_2779030340876894208_o
«Ապրիլի 3-ին Վրաստանում  ՀՀ դեսպանությունը կազմակերպեց Վրաստանում գտնվող և Հայաստան մեկնել ցանկացող ՀՀ քաղաքացիների հերթական խմբի մեկնումը Հայաստան։
Վրացական կողմի հետ բանակցությունների արդյունքում ստացած հատուկ թույլտվությամբ և Մառնեուլիի շրջանում տրված միջանցքով, պարեկային ոստիկանության ուղեկցությամբ, դեսպանությունն իրականացրել է ՀՀ 31 քաղաքացիների մեկնումը հայրենիք։
Տեղեկացնենք, որ Վրաստանի Մառնեուլիի և Բոլնիսիի շրջաններում խիստ կարանտինային ռեժիմ մտցնելու պատճառով, փակ է դեպի Սադախլոյի անցակետ քաղաքացիների տեղաշարժը (սահմանափակումը չի վերաբերում բեռնատարներին)»։

91846872_1671199493022653_2779030340876894208_o
3 апреля посольство Армении в Грузии организовало выезд в Армению очередной группы граждан Армении, находящихся в Грузии и желающих вернуться в Армению.
Об этом говорится на странице посольства Армении в Грузии в Facebook.
“С особым разрешением, полученным в результате переговоров с грузинской стороной и предоставленным коридором в Марнеульском районе, в сопровождении патрульной полиции посольство осуществило выезд 31 гражданина Армении на родину. В Марнеульском и Болнисском районах Грузии из-за введения строгого карантинного режима перекрыто движение в направлении пропускных пунктов Садахло (ограничение не касается грузовых автомашин)”, - говорится в сообщении посольства.