«Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոցում այսօր արձանագրվել է երրորդ մահվան դեպքը
76-ամյա պացիենտն ունեցել է կորոնավիրուսային հիվանդություն, հաստատված երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ։
Բացի այդ, կինն ունեցել է ուղեկցող խրոնիկ հիվանդություններ, այդ թվում՝ շաքարային դիաբետ, զարկերակային հիպերտոնիա։
Հիշեցնենք, որ այսօր ավելի վաղ,  կորոնավիրուսային հիվանդությունից մահացել էին  78-ամյա  եւ 68-ամյա պացիենտներ։   Մահվան դեպքերի թիվը դարձավ 7։
Ապրիլի 2-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել էր կորոնավիրուսային հիվանդության 663 դեպք, որոնցից 33-ն` առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 626 պացիենտ: Բացասական արդյունք է արձանագրվել 2940 թեստավորման դեպքում:
Նշենք, որ այս ժամի դրությամբ աշխարհում կա  արդեն  նոր կորանավիրուսային հիվանդության 1 007 417 հաստատված դեպք, արձանագրվել է 51 710 մահ, ապաքինվել է 210577 հոգի։  Ըստ  worldometers կայքի՝  Հայաստանում հաստատված դեպքերով  30 պացիենտի վիճակը կրիտիկական է։

Untitled collage.jpgrere
В инфекционной клинической больнице “Норк” зарегистрирован случай смерти. У 76-летней пациентки была коронавирусная болезнь, подтвержденная двусторонняя полисегментарная пневмония.
Об этом на своей странице в Facebook написала пресс–секретарь министерства здравоохранения Армении Алина Никогосян.
“Кроме того, у женщины были сопровождающие хронические заболевания, в том числе сахарный диабет и артериальная гипертония”, - отметила Никогосян.
В Армении до этого случая было 6 смертей. Предыдущая была 78-летняя женщина, не являющаяся гражданкой Армении. О ее смерти было объявлено вечером 2 апреля. В тот же день было объявлено о смерти 68-летнего мужчины.
В Армении по состоянию на 11:00 2 апреля число подтвержденных случаев заражения коронавирусом достигло 663. Выздоровели 33 человека.