Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ Նիդերլանդներ նախատեսված պաշտոնական այցը հետաձգվել է
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի՝ ապրիլի 13-15-ը Նիդերլանդների Թագավորություն նախատեսված պաշտոնական այցը հետաձգվել է: Այդ մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրել է վարչապետի մամուլի քարտուղար Մանե Գևորգյանը՝ ի պատասխան վարչապետի այցի և կառավարության ապրիլի 2-ի նիստում ընդունված որոշման մասին հարցի: Որոշմամբ պահուստային ֆոնդից 6 միլիոն դրամ է հատկացվելու Նիդերլանդներում  Ատոմ Վերակացուի խաչքարի պատրաստման և տեղափոխման աշխատանքների համար:
«Նշված գումարով նախատեսվում է վճարել Ատոմ Վերակացուի խաչքարի կրկնօրինակի պատրաստման արդեն իսկ կատարված աշխատանքների համար: Որոշման ընդունումը պայմանավորված է կատարված աշխատանքների դիմաց վճարելու անհրաժեշտությամբ։ Խաչքարը վարչապետի այցի շրջանակում տեղադրվելու էր Հաագայում գտնվող Խաղաղության պալատի այգում: Հույս ունենք, որ մոտ ապագայում կորոնավիրուսային համաճարակը կհաղթահարվի և վարչապետի՝ Նիդերլանդներ կատարելիք պաշտոնական այցի շրջանակում խաչքարը կտեղադրվի»,- նշեց Մանե Գևորգյանը:

Запланированный визит премьер-министра Никола Пашиняна в Нидерланды отложен
Официальный визит премьер-министра Армении Никола Пашиняна в Королевство Нидерландов, запланированный на 13-15 апреля, отложен. Об этом сообщила Арменпресс пресс-секретарь премьер-министра Мане Геворгян в ответ на вопрос о визите премьер-министра и решении, принятом на заседании правительства 2 апреля. Согласно решению, из резервного фонда будет выделено 6 млн драмов для транспортировки созданного Атомом Веракацу хачкара в Нидерланды.
«Указанной суммой планируется оплатить уже проделанную работу по изготовлению копии хачкара Атома Веракацу. Решение обусловлено необходимостью оплаты за проделанную работу. Хачкар должен был быть размещен в парке Дворца мира в Гааге в рамках визита премьер-министра. Мы надеемся, что в ближайшем будущем эпидемия коронавируса будет преодолена, а хачкар будет установлен в рамках официального визита премьер-министра в Нидерланды», - сказала Мане Геворгян.