Արցախի ընտրությունները հետաձգելու քաղաքական գինն ավելի թանկ է լինելու. Թևան Պողոսյան (տեսանյութ)
«Ես հասկանում եմ այն քաղաքական ուժերին, որոնք կոչ են անում հետաձգել Արցախի ընտրությունները: Բայց պետք է գիտակցենք, թե դրա արդյունքը ինչ է լինելու, որքան են իրենք հանդուրժելու գործող իշխանություններին: Չէ՞ որ Բակո Սահակյանը ընտրություններին չի մասնակցում: Իսկ այդ մարդիկ հասկանո՞ւմ են, որ նոր կորոնավիրուսի առաջացրած ճգնաժամը կարող է ոչ թե մեկ- կամ երկու ամիս տևել, այլև ավելի երկար: Այնպես որ ընտրությունների անցկացումը հետաձգելու գինը շատ բարձր է»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց ԱԺ նախկին պատգամավոր Թևան Պողոսյանը:
Հիշեցնենք, որ մարտի 31-ին Արցախում միաժամանակ տեղի են ունենալու թե՛ նախագահական, թե՛ խորհրդարանական ընտրություններ: Եվ թե՛ Արցախում, թե՛ Հայաստանում կան գործիչներ, որոնք կոչ են անում կորոնավիրուսի տարածումը կանխելու նպատակով հետաձգել ընտրությունները:
«Իսկ եթե այս ճգնաժամի արդյունքում Ադրբեջանի սոցիալական վիճակը վատանա, և ինչ-որ գործողությունների դիմե՞ն: Այս երեք օրերի հետաձգելու գինը քաղաքական առումով ավելի թանկ է լինելու, քան թե ամեն ինչ անեն, որ բոլոր սանիտարական միջոցներն ապահովելով` ընտրությունն անցկացնեն»,- եզրափակում է Թ.Պողոսյանը:

Политическая цена переноса выборов в Арцахе будет еще дороже: Теван Погосян (видео)
«Я понимаю те политические силы, которые призывают перенести выборы в Арцахе. Но мы должны осознавать, что будет результатом этого, сколько они будут терпеть действующие власти? Ведь Бако Саакян не участвует в выборах. А понимают ли эти люди, что кризис, возникший из-за нового коронавируса, может длиться не месяц-два, а дольше. Таким образом, цена переноса проведения выборов очень высока», - сказал в беседе с «А1+» бывший депутат НС Теван Погосян.
Напомним, что 31-го марта в Арцахе одновоременно пройдут и президентские, и парламентские выборы. И в Арцахе, и в Армении есть деятели, которые призывают перенести выборы с целью предотвращения распространения коронавируса.
«А если в результате этого кризиса ухудшится социальное положение Азербайджана и они прибегнут  к каким-нибудь действиям? Цена переноса этих трех дней в политическом плане будет дороже, чем если сделают все, обеспечив все санитарные меры, проведут выборы»,- заключает Т. Погосян.