Հենրիխ Մխիթարյանը ցանկանում է մնալ «Ռոմայում»
Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը, որը վարձավճարով հանդես է գալիս Հռոմի «Ռոմայում», ցանկանում է մնալ իտալական ակումբում: Այդ մասին հայտնում է անգլիական Daily Mail-ը:
Ըստ աղբյուրի Հենրիխ Մխիթարյանը, ում իրավունքները պատկանում են Լոնդոնի «Արսենալին», պատրաստ է իր աշխատավաձի կրճատմանը, միայն թե տեղափոխվի հռոմեական ակումբ: Նշենք, որ հայ ֆուտբոլիստը տարեկան ստանում է 7 մլն եվրո: Դրա մի մասը վճարում է «Ռոման», մնացածը՝ «Արսենալը»:
Անգլիական ակումբը մինչ այդ հայտարարել էր, որ պատրաստ է բանակցել իտալացիների հետ Հենրիխ Մխիթարյանի տրանսֆերի հարցում: Ըստ նախնական տվյալների, «Արսենալը» իր ֆուտբոլիստի համար պահանջում է 25 մլն եվրո փոխհատուցում:
Նշենք, որ Հենրիխ Մխիթարյանը ընթացիկ մրցաշրջանում «Ռոմայի» կազմում անցկացրել է 17 հանդիպում, որոնցում խփել է 6 գոլ և կատարել 4 արդյունավետ փոխանցում:

Генрих Мхитарян хочет остаться в «Роме»
Капитан национальной футбольной команды, полузащитник “Ромы” Генрих Мхитарян рассказал о своем будущем, коснулся своего бывшего и нынешнего тренера.
“Футбольная философия Эмери и Фонсеки очень отличаются. В “Роме” я чувствую себя комфортнее, потому что команда хорошо играет, это по мне”, - сказал Мхитарян “The Time”.
По словам армянского полузащитника, он предпочитает футбол Фонсеки, это более атакующий футбол. Мы пока не знаем, когда начнем играть. Футбол быстро изменяется, то ты здесь, то в другом месте”, - сказал он.
Касаясь пандемии коронавируса, он подчеркнул, что ничего нельзя поделать, нужно оставаться дома и ждать разрешения сложившейся ситуации. Сам Мхитарян в основном бывает дома и призывает всех также оставаться дома.