20 օրվա համար նախատեսված սննդամթերքի փաթեթներ՝ շահառուներին
Նոր կորոնավիրուսի հնարավոր տարածումը կանխելու նպատակով՝ մինչև ս.թ. ապրիլի 14-ը «Գթության խոհանոց» ծրագիրը դադարեցնում է շահառուների սպասարկումը:
Ծրագրի շրջանակում նախատեսվում է պատրաստել 20 օրվա համար նախատեսված սննդամթերքի փաթեթներ, որոնք երկուշաբթի օրվանից աշխատակիցների և կամավորների օգնությամբ՝ կբաշխվեն շահառուներին:
Նախաձեռնությունն իրականացվում է ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության հետ համագործակցությամբ:
«Գթության խոհանոց» ծրագիրը գործում է 1994 թ.-ից, որի շրջանակում ամեն տարի՝ հոկտեմբերից մայիսն ընկած ժամանակահատվածում, միայնակ թոշակառուները, հաշմանդամություն ունեցող անձինք, առանց ծնողական խնամքի մնացած երեխաները և սոցիալապես անապահով անձիք օրական մեկ անգամ ստանում են տաք, որակյալ սնունդ, ինչպես նաև սննդի փաթեթներ՝ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան կապակցությամբ:
Ծրագրի շահառուներն են Երևան քաղաքի Քանաքեռ-Զեյթուն, Կենտրոն, Էրեբունի և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների շուրջ 500 սոցիալապես խիստ անապահով բնակիչներ։

Бенефициары программы получат пакеты с продовольствием на 20 дней
С целью предотвращения возможного распространения нового коронавируса программа “Кухня милосердия” приостанавливает обслуживание бенефициаров до 14 апреля.
В рамках программы планируется подготовка пакетов продовольствия на 20 дней, которые будут с понедельника переданы бенефициарам посредством сотрудников и волонтеров.
Инициатива реализуется в сотрудничестве с министерством труда и социальных вопросов Республики Армения.
Программа “Кухня милосердия” действует с 1994 года. В рамках программы каждый год, с октября по май, одинокие пенсионеры, инвалиды, оставшиеся без попечения родителей дети и социально необеспеченные лица получают раз в день горячую, качественную еду, а также пакеты с продовольствием на Новый год и Рождество.
Бенефициарами программы являются около 500 социально необеспеченных жителей административных районов Канакер-Зейтун, Кентрон, Эребуни и Норк-Мараш города Ереван.