Հայաստանի դպրոցականների թիմը 4 մեդալ է նվաճել Կովկասյան 5-րդ մաթեմատիկական օլիմպիադայում
Աջակցիր «Ա1+»-ին2020 թ․ մարտի 13-18-ը Ռուսաստանի Դաշնության Մայկոպ քաղաքում անցկացված Կովկասյան 5-րդ մաթեմատիկական օլիմպիադայում Ա. Շահինյանի անվան ֆիզմաթ
հատուկ դպրոցի 9-րդ դասարանի 4 աշակերտները նվաճել են 4 բրոնզե մեդալ։
Ուշագրավ է, որ պատանեկան լիգայում հանդես եկած բոլոր աշակերտները՝ Ստեփան Գևորգյանը, Վյաչեսլավ Պետրոսյանը, Հայկ Խաչատրյանը և Մարկ Մովսիսյանը
պատանեկան լիգային և միջազգային օլիմպիադայի առաջին անգամ էին մասնակցում:
Թիմը ղեկավարել է ֆիզմաթ դպրոցի մաթեմատիկայի ուսուցիչ Սուրեն Գրիգորյանը։
Օլիմպիադայի անցկացման ժամանակ աշակերտները հնարավորություն են ստացել մասնակցելու տարբեր կրթական և մշակութային միջոցառումների, լսել հայտնի
մաթեմատիկոսների դասախոսություններ, այցելել տեսարժան վայրեր։
Տեղեկացնենք, որ օլիմպիադային մասնակցել է մոտ 200 աշակերտ ՌԴ հարավային 14 տարածաշրջաններից և 10 այլ պետություններից, այդ թվում` Բելառուսից,
Բուլղարիայից, Ղազախստանից, Աբխազիայից, Ադրբեջանից, Լյուքսենբուրգից, Ուզբեկստանից, Տաջիկստանից և Թուրքիայից:
Կովկասյան 5-րդ մաթեմատիկական օլիմպիադայի կազմկոմիտեն հայ դպրոցականների հաջող մասնակցության համար շնորհակալական նամակ է փոխանցել ՀՀ ԿԳՄՍ

Команда школьников Армении на V Кавказской математической олимпиаде завоевала 4 медали
Поддержи А1+!На V Кавказской математической олимпиаде, прошедшей с 13 по 18 марта 2020 г. в городе Майкоп Российской Федерации, 4 ученика 9-го класса физико-математической специальной школы им. А. Шагиняна завоевали 4 бронзовые медали.
Примечательно, что все ученики: Степан Геворкян, Вячеслав Петросян, Айк Хачатрян и Марк Мовсисян впервые участвовали и в юношеской лиге и в международной олимпиаде. Руководил командой учитель математики физико-математической школы Сурен Григорян. Участвуя в олимпиаде ученики имели возможность побывать на различных образовательных и культурных мероприятиях, слушать лекции известных математиков и посетить достопримечательности. Отметим, что в олимпиаде принимали участие около 200 учеников из 14 южных регионов РФ и 10 других государств, в том числе из Беларуси, Болгарии, Казахстана, Абхазии, Азербайджана, Люксембурга, Узбекистана, Таджикистана и Турции. Оргкомитет V Кавказской математической олимпиады передал министру образования и науки Армении благодарственное письмо за успешное участие армянских школьников.