Կառավարությունում բոլորի ջերմությունը ստուգում են, նոր ներս թողնում
Աջակցիր «Ա1+»-ինԿառավարությունը կորոնավիրուսի դեմ կանխարգելման միջոցներ է ձեռնարկել։ Շենք մուտք գործելիս յուրաքանչյուրի ջերմությունը ստուգվում է։ Տեղադրված է նաև ախտահանիչ հեղուկ՝ ալկոգել։
«Ա1+»-ի հարցին, թե որևէ մեկի մոտ ջերմություն եղե՞լ է, ասացին՝ ոչ: Մեզ տեսանկարահանել չթույլատրեցին։ Նշենք, որ նման միջոցառումներ կատարվում են նաև Ազգային ժողովում։
Հիշեցնենք, որ մարտի 1-ին Հայաստանում արձանագրվել է կորոնավիրուսով վարակված 1 բերովի դեպք: Պացիենտը 29 տարեկան քաղաքացի է, նա կնոջ հետ փետրավարի 28-ին Իրանից է ժամանել Հայաստան: Մեկուսացվել է 32 անձ, նրանք գտնվում են Ծաղկաձորի «Գոլդեն Փելես» հյուրանոցում։

В правительстве у всех проверяют температуру, только потом впускают
Поддержи А1+!Правительство предприняло меры по предотвращению коронавируса. При входе в здание у каждого проверяют температуру. Размещена также дезинфицирующая жидкость – алкогель.
На вопрос «А1+», была ли у кого-нибудь температура, сказали: нет. Нам не разрешили снимать. Отметили, что подобные меры принимаются и в Национальном собрании.
Напомним, что 1-го марта в Армении зафиксирован 1 привезенный случай зараженного коронавирусом. Пациент – 29-летний гражданин, он с супругой прибыл из Ирана в Армению 28-го февраля. Изолированы 32 человека, они находятся в гостинице «Голден Пелес» в Цахкадзоре.