«Երկրորդ բարձր ոլորտային աճը արձանագրել են ֆինանսական և ապահովագրական ծառայությունները»
«2019-ի արդյունքներով մշակող արդյունաբերությունը աճելով 12%-ով` 2008-ից ի վեր առաջին անգամ ՀՆԱ-ի կառուցվածքում առաջինն է տնտեսության բոլոր ոլորտների թվում՝ ապահովելով 12.1% կշիռ: Սա նշանակում է, որ մեր երկրի արտադրական պոտենցիալը վերականգնվում է եւ զարգանում:
ՀՀ տնտեսության մեջ ամենաարագ աճն արձանագրել է կացության և հանրային սննդի ոլորտում ծառայությունների ոլորտը` 27.2%, ինչը զբոսաշրջության ոլորտի բարձր աճի արդյունք է:
Երկրորդ բարձր ոլորտային աճը արձանագրել են ֆինանսական և ապահովագրական ծառայությունները` 22% տոկոս, ինչը վարկերի տոկոսների հետագա նվազման հույսեր է տալիս»:

«Второй высокий рост сектора зафиксировали финансовые и страховые услуги»
В Армении по итогам 2019 года перерабатывающая промышленность, увеличившись на 12%, впервые с 2008 года стала первой в структуре ВВП среди всех секторов экономики, обеспечив 12,1% -ный объем. Об этом на своей странице в Facebook написал премьер-министр Армении Никол Пашинян.
“Это означает, что производственный потенциал нашей страны восстанавливается и развивается. Самый быстрый рост в экономике Армении был в сфере жилья и общественного питания - 27,2%, что является следствием высокого роста туристического сектора. Второй высокий рост сектора зафиксировали финансовые и страховые услуги - 22%, что дает надежду на дальнейшее снижение процентных ставок по кредитам”, - отметил премьер.