Իշխանությունը թող չմոռանա, որ գյուղացին հեղափոխական գործիք ունի․ Հրաչ Բերբերյան (տեսանյութ)
«Հայաստանի ագրարագյուղացիական միավորում» ՀԿ-ի նախագահ Հրաչ Բերբերյանը  վստահ է, որ Հայաստանում մի օր վերստին  գյուղատնտեսության ոլորտը համակարգող առանձին նախարարություն է  լինելու։
Ըստ նրա՝  արդեն իսկ պարզ է, որ այդ նախարարությունը պետք է մնար առանձին կառույց, ոչ թե միավորվեր Էկոնոմիկայի նախարարությանը։
«Ուրիշ ձրիակեր նախարարություններ կային, որոնք կարելի էր միավորել»,- ասում է նա։
Գյուղացին, նրա խոսքերով,  շատ կուզենար իմանալ՝ ով է այդ նախագծի հեղինակը, քանի որ գյուղնախարարության  ժամանակ  գոնե գիտեր՝ ում մոտ գնալ, երբ խնդիր ուներ։
Հրաչ Բերբերյանը կարծում է, որ նախարարությունը փակելը հայկական նախագիծ չէր, քանի որ այդպես է եղել նաեւ Ուկրաինայում։
«Հայաստանի ագրարագյուղացիական միավորման» նախարարը թվարկում է բոլոր այն խնդիրները, որոնք  ծառացած են գյուղացու առաջ թե  նախորդ իշխանությունների եւ թե նոր իշխանությունների օրոք։  Հրաչ Բերբերյանը բոլոր իշխանություններին խորհուրդ է  տալիս հիշել, որ  գյուղացու  համբերությունը եթե հատի, նա կօգտվի իր ունեցած հեղափոխական գործիքից՝ եղանից։

Пусть власти не забывают, что у сельчанина есть революционный инструмент: Грач Берберян (видео)
Председатель НПО «Агрокрестьянское объединение» Грач Берберян уверен, что в Армении вновь будет отдельное министерство, регулирующее сельскохозяйственную отрасль.
По его словам, уже ясно, что это министерство должно было оставаться в качестве отдельной структуры, а не объединяться с  министерством экономики.
«Были другие дармоедные министерства, которые можно было объединить»,- говорит он.
Сельчане, по его словам, очень хотели бы знать, кто является автором этого проекта, поскольку когда существовало министерство сельского хозяйства, он хотя бы знал, к кому идти, когда у него были проблемы.
Грач Берберян считает, что закрытие министерства не было армянским проектом, поскольку так произошло и в Украине.
Председатель «Агрокрестьянского объединения Армении» перечисляет все те проблемы, которые стоят перед сельчанами и при прежних властях, и при новых. Грач Берберян советует всем властям помнить, что если злоупотребит терпением сельчан, те воспользуются имеющимся у них революционным инструментом – граблями.