Ովքե՞ր են հեղաշրջման փորձեր արել. ԱԽ քարտուղարի պարզաբանումը (տեսանյութ)
Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրգորյանը կառավարության այսօրվա նիստից հետո անդարադարձավ հեղաշրջման փորձերի հետ կապված հայտարարություններին.
«Առաջացել են նման խնդիրներ, նաև ողջամիտ կասկածներ են առաջացել, որ այդպիսի նպատակներ կան և կանխվել են: Դրա օգտագործման տարբեր ձևեր են եղել՝ սկսած ֆեյքնյուզից մինչև տարբեր տեսակի ներքաղաքական թիմին սևացնելու քայլեր՝ ասել, որ պետական համակարգը չի աշխատելու, տնտեսությունը ձախողելու է, պատերազմի մասով` որ հողեր ենք հանձնում»:
Վստահեցրեց՝ այս քայլերը կանխել են, և նման վտանգ չկա այս պահին;
Գրիգորյանը նշեց, որ այս քայլերի հետևանքները եղել են նաև պաշտոնակություններ, այս պահին քննություն է ընթանում, եթե անհրաժեշտություն լինի, քրեական գործ կհարուցվի:
Գրիգորյանը անուններ չնշեց, թե ովքեր են նման փորձեր արել, վստահեցրեց՝ քաղաքական թիմի ներսից չեն եղել այդ մարդիկ;
«Չակերտավոր 37 թվի պայմաններում մենք գրանցում ենք խոսքի ազատության, բազմակարծության և ժողովրդավարության առաջընթաց»,-վստահեցնում է Գրիգորյանը։

Кто совершил попытки переворота: разьяснение секретаря СБ (видео)
Секретарь Совета безопасности Армен Григорян после сегодняшнего заседания правительства обратился к заявлениям, связанным с попытками переворота:
«Возникли подобные проблемы, также возникли разумные подозрения, что есть такие подозрения и были предотвращены. Были различные способы их использования, начиная с фейкньюз до различного рода шагов по очернению внутриполитической команды – сказать, что государственная система не будет работать, экономика пострадает , по части войны, что сдаем территории».
Заверил: эти  шаги предотвратили, и в настоящий момент нет подобной опасности.
Григорян отметил, что последствиями этих шагов были также отставки, в настоящий момент проходит расследование, если будет необходимость, возбудят уголовное дело.
Григорян не назвал имен, кто совершил подобные попытки, заверил: эти люди не были изнутри политической команды.
«В условиях в кавычках 37-го года мы регистрируем прогресс свободы слова, плюрализма и демократии», - заверяет Григорян.