Եղվարդի ծննդատունը չի փակվում․ Ռոմանոս ՊԵտրոսյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ Կոտայքի մարզպետ Ռոմանոս Պետրոսյանը Ֆեյսբուքի իր էջում տեղեկացրել է, որ Եղվարդի ծննդատունը չի փակվի։
Հիշեցնենք, որ այսօր մարզպետը հանդիպել էր Եղվարդի «Նաիրի» բժշկական կենտրոնի բուժանձնակազմի հետ, այն բանից հետո, երբ բողոքի ակցիաներ էին իրականացվում՝ ընդդեմ ծննդատան փակման։
«Այս րոպեին եթե Եղվարդի ծննդատուն ծննդկան մոտենա, ծննդօգնություն իրականացվելու է։ Այս պահին արձանագրում ենք, որ ծննդատունը չի փակվում:
Ծնելիության աճը, մեր քաղաքացիների անվտանգությունը, բարեկեցությունը մեր որդեգրած քաղաքականության առաջնահերթություններից է»,- գրել է նա:
Հիշեցնենք, որ ՀՀ առողջապահության նախարարությունը 2020 թվականից դադարեցրել է մի շարք ծննդատների ֆինանսավորումը:

Егвардский роддом не закрывается: Романос Петросян
Губернатор Котайка РА Романос Петросян сообщил на своей странице в Фейсбук, что Егвардский роддом не закроется.
Напомним, что сегодня губернатор встретился с медперсонала егвардского медицинского центра «Наири», после того, как проводились акции протеста против закрытия роддома.
«В тот момент, как в роддом Егварда придет роженица, родовспоможение будет осуществлено. В настоящий момент констатируем, что роддом не закрывается.
Рост рождаемости, безопасность, благополучие наших граждан – это один из приоритетов нашей политики»,- написал он.