«Սպանությունը, ինչպես կոծկվել է Սերժ Սարգսյանի ժամանակ, այնպես էլ կոծկվում է հիմա»․ Գեւորգ Սաֆարյան (տեսանյութ)
«Սասնա Ծռեր» -ի գործով դատարանը քննում է գործեր, որոնք կազմվել են Սերժ Սարգսյանի օրոք։
Ասում է «Սասնա Ծռեր» համահայկական կուսակցության քարտուղարության անդամ Գևորգ Սաֆարյանը՝ հիմնավորելով՝ ինչու չի կարող արդար համարվել գործով դատավարությունը։
«Իրավունքի ուժը «Սասնա ծռեր» խմբավորման հանդեպ չի կիրառվում,- ասում է նա,- Հակառակ դեպքում այս գործը պետք է կարճվեր, քանի որ ապստամբություն էր ավտորիտար եւ ապօրինի ռեժիմի դեմ»։
Ըստ նրա՝ ոչ միայն չի կարճվում , այլեւ ընթանում է «Սերժ Սարգսյանի ՀՔԾ-ի կազմած նյութերով, նույն ՀՔԾ-ի, որը կեղծել էր Մարտի 1-ի գործը»։
«Սասնա Ծռեր» կուսակցության անդամները Ամանորը դիմավորել են քրեակատարողական հիմնարկների մոտ, որտեղ գտնվում են «Սասնա ծռեր» խմբավորման երկու կալանավորված անդամները,որոնք մեղադրվում են ոստիկանության երկու աշխատակցի սպանության մեջ։
«Ըստ էության՝ երկու ոստիկանների սպանության գործը չի քննվում, ինչպես կոծկվել է Սերժ Սարգսյանի ժամանակ, այնպես էլ կոծկվում է հիմա,-ասում է Գեւորգ Սաֆարյանը,- Մանավանդ երկրորդ զոհի պարագայում «Սասնա Ծռեր» -ի կողմից կրակ չի եղել»։
Մանրամասները տեսանյութում, որտեղ Գեւորգ Սաֆարյանը ներկայացնում է՝ ինչու են իր կուսակիցները կարծում, որ իշխանությունը խեղդում հեղափոխությունը, Ամուլսարը ինչպես պետք է սար մնա եւ ինչ են անելու «Սասնա ծռերը» 2020թ.-ին։

«Убийство, как было замято при Серже Саркисяне, так заминают и сейчас»: Геворг Сафарян (видео)
Говорит член секретариата панармянской партии «Сасна црер» Геворг Сафарян, обосновывая почему судебное расследование по делу не может считаться справедливым.
«Сила закона не применяется к группировке “Сасна црер”,  - говорит он, - В противном случае это дело должно было быть приостановлено, поскольку это было восстание против авторитарного и незаконного режима».
По его словам, не только не приостанавливается, но и проходит «по материалам, составленным ССС Сержа Саркисяна, той же ССС, которая фальсифицировала дело 1-го Марта».
Члены партии «Сасна црер» встретили Новый год около уголовно-исполнительного учреждения, где находятся двое заключенных членов группировки «Сасна црер», обвиняемые в убийстве двух сотрудников полиции.
«По сути не расследуется дело об убийстве двух полицейских, как было замято при Серже Саркисяне, так заминают и сейчас, - говорит Геворг Сафарян, - В особенности в случае второй жертвы не было огня со стороны “Сасна црер”».
Подробности – в видеоматериале, где Геворг Сафарян представляет, почему его однопартийцы считают, что власти душат революцию, как Амулсар должен оставаться горой и что будут делать «Сасна црер» в 2020г.