Փոխադարձ հայհոյանքներով ուղեկցված միջադեպը հանգուցալուծվել է սպանությամբ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԴեկտեմբերի 19-ին՝ ժամը 10․30-ի սահմաններում, «Հրազդան» բժշկական կենտրոնից ահազանգեցին ոստիկանության Հրազդանի բաժին ու հայտնեցին, որ Միկրոշրջան թաղամասի 91-րդ շենքի բնակարաններից մեկում տղամարդու դի կա՝ բռնության հետքերով։
Դեպքի վայր մեկնած օպերտիվ-քննչական խմբերը պարզեցին, որ սպանվածը 51-ամյա տղամարդ էր։ Նրա դեմքն ամբողջությամբ ջնջխված էր։ Վարկած առաջ քաշվեց, որ վնասվածքները բռնունցքի հարվածների հետևանք են։
Բնակարանի զննությամբ պարզ դարձավ, որ հացկերույթ էր եղել։ Ոստիկանության Հրազդանի բաժնի քրեական հետախույզները, համագործակցելով Կոտայքի մարզային վարչության և տարածքային նախաքննական մարմնի ծառայողների հետ, ձեռնարկեցին համալիր օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ առանձնապես ծանր հանցագործությունը կատարած անձի ինքնությունը պարզելու և րոպե առաջ նրան հայտնաբերելու ուղղությամբ։
Դեպքից կարճ ժամանակ անց Հրազդանի ոստիկանները փաստական տվյալներ ձեռք բերեցին, որ տղամարդուն ծեծելով սպանել է նրա 40-ամյա ծանոթներից մեկը, որը Հրազդանի բնակիչ է։ Շուտով հայտնի դարձավ, որ հացկերույթի ընթացքում նրանց միջև անհիմն վեճ է սկսվել։ Փոխադարձ հայհոյանքներով ուղեկցված միջադեպը հանգուցալուծվել է սպանությամբ։ Հրազդանի ոստիկանները կասկածվողին թարմ հետքերով հայտնաբերեցին ու բերման ենթարկեցին բաժին։ Տղամարդը ներկայացվել է տարածքային քննչական բաժին՝ հարցաքննության։ Նա ձերբակալվել է։ Հանգամանքները նախաքննությամբ պարզվում են։

Инцидент, сопровождавшийся взаимными сквернословиями, завершился убийством (видео)
Поддержи А1+!19-го декабря, в районе 10:30, из медицинского центра «Раздан» поступил тревожный звонок в Разданское отделение полиции, сообщалось, что в одной из квартир здания 91 квартала Микрорайон есть труп мужчины со следами насилия.
Выехавшие на место происшествия оперативно-следственные группы установили, что убитый – 51-летний мужчина. Его лицо было полностью разбито. Была выдвинута гипотеза, что травмы являются следствием ударов кулаком.
Из осмотра квартиры стало ясно, что была трапеза. Уголовные следователи Раздансого отделения полиции, сотрудничая с сотрудниками Котайкского областного управления и территориального органа предварительного расследования, предприняли комплексные оперативно-розыскные меры в направлении установления личности лица, совершившего особо тяжкое преступление и его обнаружения.
Спустя недолгое время после происшествия разданские полицейские получили фактические данные, что мужчину посредством избиения убил его 40-летний знакомый, который является жителем Раздана. Вскоре стало известно, что во время трапезы между ними возник безосновательный спор. Инцидент, сопровождаемый взаимным сквернословием, завершился убийством. Полицейские Раздана по свежим следам обнаружили подозреваемого и привели в участок. Мужчина был представлен в территориальное следственное отделение для допроса. Он арестован. Обстоятельства устанавливаются следствием.