Ստյոպա Սաֆարյանը Հանրային խորհրդի գործառույթների վերաբերյալ լուրջ պատկերացում չունի. Արշակ Սադոյան (տեսանյութ)
Հանրային խորհրդի անդամ Արշակ Սադոյանը, անդրադառնալով քաղաքական գործիչ Ստյոպա Սաֆարյանի՝ ՀԽ նախագահի պաշտոնում նշանակվելուն, ասաց, որ Սաֆարյանին դեռ Ազգային ժողովից է ճանաչում։
«Ինքը բավականին գիտելիքներ ունի տարբեր բաներից, բայց այն մակարդակը չունի, որ աշխատի այսպես լայն ծավալի շրջանում», - ասաց Սադոյանը։
Ըստ քաղաքական գործչի՝ Սաֆարյանը խորհրդի գործառույթների վերաբերյալ լուրջ պատկերացում չունի։ Սադոյանը ընդգծեց նաև, որ բնական կլիներ, եթե արդեն իսկ գործող Հանրային խորհրդի հետ նախագահի թեկնածուները հանդիպեին։
«Փորձեին ներկայացնել, թե իրենք ոնց են պատկերացնում ՀԽ-ի հետագա աշխատանքը», - շեշտեց նա։
Երեկ Ադրբեջանում Ֆրանսիայի դեսպան Զակարի Գրոսսը թվիթերյան գրառում էր կատարել՝ նշելով, որ տպավորված է այսպես կոչված «Ղարաբաղի ադրբեջանական համայնքի ներկայացուցիչների» հետ հանդիպումից։ «Ա1+»-ը Սադոյանից հետաքրքրվեց, թե ի՞նչ կարծիք ունի սրա վերաբերյալ։
Նա ասաց, որ Ֆրանսիայի նախագահ Էմմանուել Մակրոնն ուզում է ցույց տալ և՛ իր ժողովրդին, և՛ բոլորին, որ շատ ժողովրդավար է ու մարդամոտ։ «Տպավորվել է, որովհետև հանդիպել է ինչ-որ մարդկանց հետ խոսել է։ Բայց Մակրոնն ասե՞լ է՝ «Այո՛, ես գտնում եմ այսպես»։ Ոչ մի բան չի ասել։ Էհ, տպավորվել է, հետո ի՞նչ»,- ընդգծեց գործիչը։

Степа Сафарян не имеет серьезного представления о функциях Общественного совета: Аршак Садоян (видео)
Член Общественного совета Аршак Садоян, обратившись к назначению политического деятеля Степы Сафаряна на должность председателя ОС, сказал, что знаком с Сафаряном еще с Национального собрания.
«У него есть достаточно знаний о разных вещах, но у него нет того уровня, чтобы работать в круге столь широкого объёма», - сказал Садоян.
По мнению политического деятеля, у Сафаряна нет серьезного представления о функциях совета. Садоян также подчеркнул, что было бы естественно, если б кандидаты в председатели встретились с уже действующим Общественным советом.
«Попытались бы представить, как они представляют дальнейшую работу ОС», - подчеркнул он.
Вчера посол Франции в Азербайджане Закарий Гросс сделал запись в твиттере, отметив, что он впечатлен от встречи с так называемыми «представителями азербайджанской общины Карабаха». «А1+» поинтересовался у Садояна, каково его мнение на этот счет.
Он сказал, что президент Франции Эммануэл Макрон хочет показать и своему народу, и всем, что он очень демократичен и близок к людям. «Впечатлился, поскольку встретился с какими-то людьми, поговорил с ними. Но Макрон сказал «Да, я считаю так»? Ничего не сказал. Ну впечатлился, потом что?» - подчеркнул деятель.