Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ Սիլվա Համբարձումյանի գործով դատական նիստը կրկին հետաձգվել է
Ռոբերտ Քոչարյանն ընդդեմ գործարար Սիլվա Համբարձումյանի գործով դատական նիստն այսօր կրկին հետաձգվել է։ Այդ մասին հայտնում են Ռոբեր Քոչարյանի փաստաբանական խմբից։
Երևան քաղաքի առաջին ատյանի դատավոր Էդիկ Ավետիսյանը հետաձգել է նիստը, քանի որ Սիլվա Համբարձումյանի կողմից ներգրավվել է նոր պաշտպան, որը չի հասցրել ծանոթանալ գործի նյութերին։
Հաջորդ դատական նիստը նշանակվել է 2019թ․ հունվարի 29-ին, ժամը 13:10-ին։
Հիշեցնենք, որ հայցադիմումը ներկայացվել է Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբան Արամ Օրբելյանի կողմից՝ զրպարտություն հանդիսացող փաստացի տվյալները հերքելու և երկու միլիոն ՀՀ դրամ փոխհատուցում բռնագանձելու պահանջներով: Հայցադիմումի հիմք է հանդիսացել Սիլվա Համբարձումյանի կողմից 02.11.2018 թվականին «Հայացք» մամուլի ակումբում ասուլիսի ժամանակ հնչեցված հետևյալ արտահայտությունը․ «Ես2008 թվականին խոշոր գործարք եմ արել արաբների հետ և ինձ չխանգարելու համար վճարել եմ և՛ հանրապետության նախագահին՝ Քոչարյան Ռոբերտին, և՛ ...»:

Судебное заседание по делу Роберт Кочарян против Сильвы Амбарцумян вновь отложено
Судебное заседание по делу Роберт Кочарян против Сильвы Амбарцумян сегодня вновь отложено. Об этом сообщают из адвокатской группы Роберта Кочаряна.
Судья суда первой инстанции города Еревана Эдик Аветисян отложил заседание, поскольку Сильва Амбарцумян привлекла нового адвоката, который не успел ознакомиться с материалами дела.
Следующее судебное заседание назначено на 29-е января 2019 года, 13:10.
Напомним, что исковое заявление было подано адвокатом Роберта Кочаряна Арамом Орбеляном с требованием отклонить фактические данные, являющиеся клеветой, и конфискацией двух миллионов драмов. Основанием для искового заявление послужило следующее высказывание, озвученное во время пресс-конференции в пресс-клубе «Взгляд» 02.11.2018 года: «Я в 2008 году совершил крупную сделку с арабами и для того, чтобы мне не мешали, заплатил и президенту республики Кочаряну Роберту, и….».