«Գալաքսի» ընկերությունների խմբի նոր նախագիծը. Ֆրանսիական հայտնի PAUL սրճարանների ցանցը գալիս է Հայաստան (տեսանյութ)
Ֆրանսիական հայտնի PAUL («Փոլ») սրճարանների ցանցը, որը ներկայացված է աշխարհի 46 երկրներում, շուտով մուտք կգործի Հայաստան։ Ավելի քան երկու տարի տևած ինտենսիվ բանակցություններից հետո «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը ստորագրեց պայմանագիրը PAUL Interntional-ի ներկայացուցիչների հետ։ Պայմանագիրն ամրագրեց այն կարևոր լուրը, որ առաջիկա մի քանի տարում 5 PAUL կբացվի Հայաստանում, ինչը հնարավորության կտա մոտ 200 նոր աշխատատեղերի ստեղծման։
«PAUL-ը մեզ համար կարևոր նախագիծ է, որն, իհարկե, նոր որակ ու չափորոշիչ կբերի հայկական շուկա։ Առհասարակ, «Գալաքսի» ընկերությունների խմբում հյուրանոցային և ռեստորանային ոլորտը այն կարևոր ուղղություններից է, որտեղ մենք տարիներ շարունակ նորամուծություններ ենք բերում, փոփոխում ենք ոլորտի խաղի կանոնները, և PAUL-ը այդ առումով մեր հերթական ձեռքբերումն է։ 130 տարվա վաղեմություն ունեցող այս բրենդը մի ամբողջ փիլիսոփայություն է, որը սովորեցնում է փոքրիկ ուրախություններով կյանքը սիրելու ու վայելելու արվեստը՝ ֆրանսիական «arts de vivre»-ն», -նշել է «Գալաքսի» ընկերությունների խմբի համահիմնադիր, PAUL նախագծի ղեկավար Արտյոմ Խաչատրյանը։
PAUL-ը հիմնադրվել է դեռևս 1889 թվականին՝ հիմքում ունենալով ընտանեկան բիզնեսի լավագույն ավանդույթները։ Սկզբնապես գործելով որպես ֆրանսիական հացաբուլկեղենի խանութ, հետագայում այն ընդլայնվել է որպես խանութ, ապա սրճարան-ռեստորան։ Ներկայումս PAUL International-ը ղեկավարում են PAUL-ի հիմնադիր Ֆրանսիս Հոլդերի 4-րդ և 5-րդ սերունդները, ովքեր անձամբ հետևում են ողջ գործընթացին. հացահատիկի ընտրությունից մինչև հաճախորդների մատուցում։
«Անհամբեր սպասում ենք PAUL-ի ժամանմանը Հայաստան»,-ասել է  ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպան Ժոնաթան Լաքոտը, միանալով այս կարևոր հայտարարությանը։
Կարևոր է ընդգծել, որ PAUL-ը հասանելի բրենդ է և գնային քաղաքականությունը կառուցված է այնպես, որ ֆրանսիական որակն ու ապրելակերպը մոտ լինի բոլորին ըստ ցանկության։
https://www.youtube.com/watch?v=MgxppcL3kRs&feature=youtu.be
PAUL-ը «Գալաքսի» ընկերությունների կողմից հայտարարված երրորդ խոշոր միջազգային նախագիծն է 2019-ի համար։ Առաջինը տարեսկզբին էր, երբ «Գալաքսին» հայտարարեց Ինովացիայի և տեխնոլոգիաների պարկի կառուցման մասին, իսկ ահա երկրորդը ամռանն էր՝ Courtyard by Marriott հյուրանոցի և բնակարանային համալիրի նախագծի պաշտոնական մեկնարկը։
Նշենք, որ «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը հիմնադրվել է 1999թ.-ին՝ Արամ, Գուրգեն և Արտյոմ Խաչատրյանների կողմից։ 20 տարվա գործունեւության արդյունքում «Գալաքսին» 30 հոգանոց թիմից կարողացել է դառնալ Հայաստանի թիվ մեկ գործատուն` մոտ 3000 բարձր վարձատրվող աշխատակիցներով և ավելի քան 800,000 բաժանորդների և հաճախորդների թվով։ Ներկայումս «Գալաքսի» ընկերությունների խումբը ներկայացված է 3 երկրում՝ 10 ավելի ոլորտներում, իսկ «Գալաքսիի» պորտֆոլիում շարունակում է կարևոր դեր ունենալ սպասարկման ոլորտի առաջատարներ «Սանտաֆե» և «Պահեստ33» սրճարան-ռեստորաննները։

Новый проект группы компаний «Галакси» – известная французская сеть ресторанов PAUL приходит в Армению (видео)
Поддержи А1+!Известная французская сеть кафе PAUL («Пол»), представленная в 46 странах мира, вскоре войдет в Армению. После интенсивных переговоров, продлившихся более двух лет, группа компаний «Галакси» подписала договор с представителями PAUL Interntional. Договор закрепил важную информацию, что в предстоящие несколько лет 5 PAUL откроется в Армении, что даст возможнось для создания около 200 новых рабочих мест.
«PAUL – это важный проект для нас, который, конечно, принесет на армянский рынок новое качество и критерий. В целом, в группе компаний “Галакси” гостиничный и ресторанный бизнес – это одно из важных направлений, где мы на протяжении многих лет приносим нововведения, меняем правила игры в отрасли, и PAUL – очередное достижение в этом плане. Этот бренд, имеющий 130-летнюю историю, это целая философия, которая учит искусство любить и наслаждаться жизнью посредством маленьких радостей – французскому «arts de vivre» », - отметил соучредитель группы компаний «Галакси», руководитель проекта PAUL Артем Хачатрян.
PAUL был основан еще в 1889 году, имея в основе лучшие традиции семейного бизнеса. Изначально действуя как магазин французских хлебо-булочных изделий, он расширился как магазин, затем кафе-ресторан. В настоящее время PAUL International возглавляют 4-е и 5-е поколения учредителя PAUL-а Франсиса Холдера, которые лично следят за всем процессов – от выбора зерна до обслуживания клиентов.
«С нетерпением ждем прибытия PAUL-а в Армению»,- сказал посол Франции в РА Жонатан Лакот, присоединившись к этому важному заявлению.
Важно подчеркнуть, что PAUL – доступный бренд, и ценовая политика построена таким образом, чтобы французское качество и образ жизни были близки всем по желанию.
https://www.youtube.com/watch?v=MgxppcL3kRs&feature=youtu.be
PAUL – это третий крупный международный проект, объявленный компаниями «Галакси» на 2019 год. Первый был в начале года, когда «Галакси» объявил о строительстве Парка инноваций и технологий, а в торой был летом – официальный старт проекта Courtyard by Marriott гостиницы и жилого комплекса.
Отметим, что группа компаний «Галакси» была основана в 1999г. Арамом, Гургеном и Артемом Хачатрянами. В результате 20-летней деятельности «Галакси» из группы из 30 человек смог стать работодателем номер один в Армении – с около 3000 высокооплачиваемыми сотрудниками и свыше 800.000 подписчиков и клиентов. В настоящее время группа компаний «Галакси» представлена в 3 странах в свыше 10 отраслях, а в портфолию «Галакси» продолжает играть важную роль кафе-рестораны «Сантафе» и «Склад33», являющиеся лидерами отрасли.