Եղվարդում աշխատանք է փնտրում 2369 մարդ
ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության Զբաղվածության պետական գործակալությունը աշխատանքի տոնավաճառ է կազմակերպել Կոտայքի մարզի Եղվարդ քաղաքում:
Տոնավաճառին, նախնական տվյալներով, մասնակցել է տնտեսության տարբեր ոլորտները ներկայացնող 27 գործատու, որոնց կողմից ներկայացվել է շուրջ 300 թափուր աշխատատեղ՝ 280-ը առկա, 20-ը ակնկալվող:
Միջոցառման ընթացքում, ինչպես աշխատանք փնտրողները, այնպես էլ գործատուները հնարավորություն են ունեցել ծանոթանալու Կոտայքի մարզի, մասնավորապես Եղվարդ քաղաքի աշխատաշուկայի իրավիճակին, զբաղվածության աջակցության պետական ծրագրերին, որոնք ուղղված են աշխատանք և աշխատող գտնելու հնարավորությունների մեծացմանը:
Նշենք, որ 2019 թ.-ի նոյեմբերի 1-ի դրությամբ աշխատանք փնտրողների թիվը Կոտայքի մարզում կազմում է 9.0 հազար մարդ, որը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի նկատմամբ նվազել է 5.6 %-ով: Գործազուրկների թվաքանակը աշխատանք փնտրողների 67.3 %-ն է կամ 6.1 հազար մարդ: Այս ցուցանիշը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի նկատմամբ նվազել է 15.9 %-ով: Գործազուրկ կանանց թիվը կազմում է գործազուրկների թվի 67.3 %-ը, կամ 4.1 հազ. մարդ: Գործազուրկի կարգավիճակ ունեցողների 23.0 %-ը երիտասարդ է, 2.8 %-ը հաշմանդամություն ունեցող անձ, իսկ 35.6 %-ը՝ գյուղաբնակ:
Եղվարդ քաղաքում 2019 թ.-ի նոյեմբերի 1-ի դրությամբ աշխատանք է փնտրում 2369 մարդ, գործազուրկ է 1388 մարդ: Եղվարդի աշխատաշուկայում հատկապես մեծ է առողջապահության ոլորտի մասնագետների, դասավանդողների, ֆինանսների և առևտրի բնագավառի աշխատողների, հաճախորդների իրազեկմամբ զբաղված ծառայողների, հանրային սննդի կազմակերպությունների աշխատողների, սննդի վաճառողների և մանածագործական արդյունաբերության բանվորների պահանջարկը:

В Егварде ищут работу 2369 человек
Государственное агентство занятости Министерства труда и социальных вопросов РА в городе Егвард Котайкской области организовало ярмарку труда.
В ярмарке, по предварительным данным, приняли участие 27 работодателей, представляющих различные сферы экономики. Они представили около 300 вакантных мест - 280 существующих, 20 ожидаемых.
В ходе мероприятия, участники имели возможность ознакомиться с ситуацией на рынке труда в Котайкской области, в частности в городе Егвард, с государственными программами содействия занятости, направленными на увеличение возможностей трудоустройства.
Отметим, что по состоянию на 1 ноября 2019 году число ищущих работу в Котайкской области составляет 9.0 тысяч человек, что на 5.6% меньше, чем за аналогичный период прошлого года. Численность безработных -  67,3%  от числа ищущих работу или 6,1 тыс. человек. Этот показатель по сравнению с тем же периодом прошлого года снизился на 15,9%. Число безработных женщин составляет 67.3% от числа безработных, или 4.1 тыс. 23,0% безработных – молодые люди, 2,8% - инвалиды, 35,6%  - сельские жители.
По состоянию на 1 ноября 2019 года в Егварде ищут работу 2369 человек, 1388 – безработные. На рынке труда Егварда особенно велик спрос на специалистов сферы здравоохранения, преподавателей, работников сферы финансов и торговли, служащих, занятых информированием клиентов, работников организаций общественного питания, продавцов продуктов питания и рабочих текстильной промышленности.