Օրացույց. 27-ը նոյեմբերի. Վլադիմիր Գասպարյանը պատրաստ է սատանայի հետ դաշինքի (տեսանյութ)
1996-ի այս օրերին Հայաստանի դատախազության դիմաց հացադուլ է սկսում սեպտեմբերի 26-ի անկարգությունների գործով կալանավորված Վազգեն Մանուկյանի վստահված անձ Արգիշտի Կիվիրյանի քույրը։ Նրա հետ ձերբակալվել են եւս մի քանի հոգի եւ հացադուլավորները պահանջում են կարճել նրանց գործը։
1997-ի նոյեմբերի 27-ին Երկրապահ կամավորականների միությունն սկսում է իր համագումարը։ Նրանց ուղերձով ողջունում է նախագահ Տեր-Պետրոսյանը։ Այստեղ են եւ վարչապետ Ռոբերտ Քոչարյանը եւ Ազգային անվտանգության նախարար Սերժ Սարգսյանը։ Միության նախագահ Վազգեն Սարգսյանն ասում է՝ Երկրապահը մնում է հասարակական կազմակերպություն։
1997-ի այս օրը հազարավոր երեւանցիներ վերջին հրաժեշտն են տալիս օրերս մահացած անվանի բանաստեղծ Հրաչյա Հովհաննիսյանին։ Սգո արարողությանը մասնակցում են նախագահը, վարչապետը եւ կառավարության անդամներ։
1998-ի նոյեմբերի 27-ին խորհրդարանը քննարկում է հաջորդ տարվա բյուջեն։ Ֆինանսների նախարարն ասում է, որ եկամուտները կապահովենք 100 տոկոսով եւ այս բյուջեն զարգացման բյուջե է։
1998-ի այս օրը ռազմական ոստիկանության վարչության պետ Վլադիմիր Գասպարյանը Սատանայի հետ դաշինքից է խոսում բանակում խաղաղ պայմաններում զոհվածների թիվը նվազեցնելու նպատակով։ Մարդն, օրինակ, սպիտակ է ներկել ռազմական ոստիկանության պատերը իր կառույցի վատ համբավի դեմն առնելու համար։ Հայաստանի եւ Ռուսաստանի ֆինանսների նախարարները պետք է լուծեն Ռուսաստանին ունեցած մեր պարտքերի վերադարձման հարցը։ Ադամովը հայ լրագրողների հետ հանդիպմանն անդրադառնում է Եվրամիության պահանջին՝ դադարեցնել հայկական ատոմակայանի շահագործումը։
1999-ի այս օրերին Ամերիկյան Կոնգրեսի հատուկ ուղերձին է արժանացել Արամ Ղարաբեկյանի գլխավորած կամերային նվագախումբը։ Խումբը նոր է վերադարձել Ամերիկայից, ապրել է լավագույն հյուրանոցներում եւ ստացել ամենաբարձր հոնորարները։
2000-ի նոյեմբերի 27-ից Արաբկիրի բնակիչները կխմեն Արզաքանի ջուրը։ Այդ իրադարձությունն այստեղ է բերել նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանին։
2000-ի այս օրերին Արկադի Վարդանյանի հովանավորությունից զրկված «Նովոյե Վրեմյա» թերթը կշարունակի լույս տեսնել : Թերթը նոր հովանավոր է գտել։
2001-ի այս օրերին 7-րդ ամիսն է լրանում, ինչ աշխատավարձ չեն ստացել «Բարձրավոլտ էլեկտրացանցեր» ընկերության աշխատակիցները: Աշխատակիցների մոտ հարց է ծագել՝ փողերը, որոնք նրանք հավաքում են բնակչությունից, ու՞ր են գնում: «Դրանք այնքան էլ մեծ գումար չեն»,-ասում է ձեռնարկության ղեկավարը։
Մինչ 2001-ի նոյեմբերի 27-ին ցուցմունքով հանդես կգա հոկտեմբերի 27-ի գործով ամբաստանյալ Կարեն Հունանյանը, Դեմիրճյանների ներկայացուցիչ Աշոտ Սարգսյանը միջնորդում է դահլիճից դուրս հրավիրել Նաիրի Հունանյանին : Դատարանը մերժում է միջնորդությունը: Իր ցուցմունքում Կարենն ասում է, որ ամբաստանյալներից ոչ մեկը չի սպանել Արմենակ Արմենակյանին: Նա ընդունում է, որ ինքն է կրակել եւ սպանել Վազգեն Սարգսյանին, սակայն իրեն մեղավոր չի ճանաչում։
2009-ի այս օրը ՀԺԿ գրասենյակում բացվում է հոկտեմբերի 27-ին զոհված Կարեն Դեմիրճյանի թանգարանը: Միջոցառմանը ներկա առաջին նախագահը պարզաբանում է, թե ինչու ղարաբաղյան շարժման օրերին Կրեմլը պաշտոնանկ արեց Կարեն Դեմիրճյանին։

Календарь: 27-е ноября: Владимир Гаспарян готов к союзу с сатаной (видео)
В эти дни 1996 года напротив прокуратуры Армении начинает голодовку сестра доверенного лица арестованного по делу беспорядков 26-го сентября Вазгена Манукяна Аргишти Кивиряна. Вместе с ним арестовали еще несколько человек, и голодующие требуют приостановить их дело.
27 ноября 1997 года Союз добровольцев Еркрапах начинает съезд. Их приветствует с посланием президент Тер-Петросян. Здесь находятся и премьер-министр Роберт Кочарян и министр национальной безопасности Серж Саркисян. Председатель союза Вазген Саркисян говорит: Еркрапах остается общественной организацией.
В этот день 1997 года тысячи ереванцев прощаются с умершим на днях поэтом Рачьей Ованнисяном. В траурной церемонии участвуют президент, премьер-министр и члены правительства.
27-го ноября 1998 года парламент обсуждает бюджет на следующий год. Министр финансов говорит, что доходы обеспечим на 100% и этот бюджет – бюджет развития.
В этот день 1998 года начальник управления военной полиции Владимир Гаспарян говорит о союзе с Сатаной с целью уменьшения числа погибших в армии в мирное время. Человек, например, выкрасил в белый цвет стены военной полиции, чтобы противостоять плохой славе своей структуры. Министры финансов Армении и Украины должны решить вопрос возврата России наших долгов. Адамов на встрече с армянскими журналистами обращается к требованию Евросоюза прекратить эксплуатацию армянской атомной станции.
В эти дни 1999 года специального послания Американского Конгресса удостоился камерный оркестр, возглавляемый Арамом Гарабекяном. Групп только что вернулась из Америки, проживала в лучших гостиницах и получила самые высокие гонорары.
С 27-го ноября 2000 года жители  Арабкира будут пить арзаканскую воду. Это событие принес сюда президент Роберт Кочарян.
В эти дни 2000 года газета “Новое время”, лишившаяся спонсирования Аркадия Варданяна, продолжит выходить в свет. Газета нашла нового спонсора.
В эти дни 2001 года истекает 7-й месяц, как не получили зарплаты сотрудники компании “Высоковольтные электросети”. У сотрудников возник вопрос: куда идут те деньги, которые они собирают у населения? “Это не столь большие деньги”, - говорит глава предприятия.
До 27-го ноября 2001 года выступит с показанием подсудимый по делу 27-го октября Карен Унанян, представитель Демирчянов Ашот Саркисян ходатайствовать выставить из зала Наири Унаняна. Суд отклоняет  ходатайство. В своем показании Карен говорит, что никто из подсудимых не убивал Арменака Арменакяна. Он признает, что он выстрелил и убил Вазгена Саркисяна, однако не признает себя виновным.
В этот день 2009 года в офисе АНК открывается музей погибшего 27-го октября Карена Демирчяна. Присутствовавший на мероприятии первый президент объясняет, почему в дни карабахского движения Кремль снял с должности Карена Демирчяна.