«Արարատ» - «Գանձասար-Կապան»՝ 1:1. Հյուրերը բողոքարկեցին խաղի մրցավարությունը (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՖուտբոլի Հայաստանի բարձրագույն խմբի առաջնության 14-րդ տուրի բացման խաղում Երևանի «Արարատը» ընդունեց «Գանձասար-Կապանին»:
«Հանրապետական» մարզադաշտում կայացած այս տարվա վերջին խաղում գրանցվեց ոչ-ոքի արդյունք: Հանդիպման հաշիվը 16-րդ րոպեին բացեց կապանցիների խաղացող Էմիլ Եղիազարյանը: Մրցավարի կողմից ավելացված ժամանակի 2-րդ րոպեին արարատցի Ալեքսանդր Կոզլովը 11մ հարվածով վերականգնեց հավասարութունը՝ 1:1:
Այդպիսով, «Արարատը» վաստակեց 27 միավոր և կրկին դարձավ միանձնյա առաջատար: «Գանձասար-Կապանը» 11 միավորով շարունակում է զբաղեցնել նախավերջին՝ 9-րդ տեղը:
Հանդիպումից հետո «Գանձասար-Կապանի» ներկայացուցիչ Աշոտ Բարսեղյանը հայտարարեց, որ խաղից հետո ակումբը բողոքարկել է ֆեդերացիային անարդար մրցավարության համար:

«Арарат» - «Гандзасар-Капан» 1:1: Гости обжаловали судейство игры (видео)
На матче открытия 14-го тура высшей лиги чемпионата Армении по футболу ереванский “Арарат” принял “Гандзасар-Капан”.
В последнем матче этого года, который состоялся на “Республиканском” стадионе зафиксирован ничейный результат. Счет матча на 16-й минуте открыл игрок капанцев Эмиль Егиазарян. На 2-й минуте добавленного судьей времени араратец Александр Козлов с 11-метрового удара восстановил равенство 1:1.
Таким образом, “Арарат” заработал 27 очков и вновь стал единоличным лидером. “Гандзасар-Капан” с 11 очками продолжает занимать предпоследнее, 9-е место.
После матча представитель “Гандзасар-Капана” Ашот Барсегян заявил, что после матча клуб обжаловал в федерацию за несправедливое судейство.