Աննա Հակոբյանն ու Դարիգա Նազարբաևան այցելել են քաղցկեղ և արյան հիվանդություններ ունեցող փոքրիկներին
ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և «City of smile/Ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը նոյեմբերի 18-ին կառավարական առանձնատանը հյուրընկալել է Ղազախստանի խորհրդարանի Սենատի նախագահ Դարիգա Նազարբաևային: Նախաճաշի ընթացքում տիկին Նազարբաևան պատմել է Երևան պաշտոնական այցի մանրամասները, իսկ Աննա Հակոբյանը ներկայացրել է իր ղեկավարած երկու հիմնադրամների գործունեությունն ու «Կանայք հանուն խաղաղության» արշավի առաքելությունը: Ի հիշատակ հանդիպման, Դարիգան Նազարբաևան Աննա Հակոբյանին է նվիրել ղազախական ազգային հագուստ:
Նույն օրը տիկին Հակոբյանն ու տիկին Նազարբաևան այցելել են Պրոֆ Ռ. Յոլյանի անվան արյունաբանական կենտրոն: Կենտրոնի տնօրեն Սամվել Դանիելյանի և  «City of smile/Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամի գործադիր տնօրեն Էսթեր Դեմիրճյանի ուղեկցությամբ նրանք շրջել են կենտրոնով, զրուցել բուժում ստացող երեխաների և նրանց ծնողների հետ: Այցի ավարտին կենտրոնում բուժում ստացող 9-ամյա Լիլի Անտոնյանը տիկին Նազարբաևային է նվիրել իր հեղինակած «Տարվա 4 եղանակներ» կտավը: Շնորհակալություն հայտնելով նվերի համար, տիկին Նազարբաևան ասել է, որ կտավում գերիշխում են պայծառ գույները, իսկ դա նշանակում է, որ կտավի հեղինակը լավատես է և շատ արագ ապաքինվելու է: «Ուրախ մարդիկ ավելի շուտ են առողջանում»,- ասել է Դարիգա Նազարբաևան:
Տիկին Նազարբաևան ու տիկին Հակոբյանն էլ երեխաներին նվիրել են երաժշտական գործիքներ և առաջինը փոքրիկների հետ փորձարկել:
Այցի ավարտին Ղազախստանի խորհրդարանի Սենատի նախագահը առողջություն է կամքի ուժ և նպատակների իրականացում է մաղթել փոքրիկներին: «Մաղթում եմ, որ շուտ ապաքինվեք, որ ձեր երազանքները կատարվեն, լավ մարդ դառնաք և որ ձեր երկիրը ձեզանով հպարտանա»,- ասել է Դարիգա Նազարբաևան:
«City of smile/Ժպիտների քաղաք» հիմնադրամն աջակցում է քաղցկեղ և արյան հիվանդություններ ունեցող մինչև 25 տարեկան երեխաների և երիտասարդների:  Հիմնադրամն անվճար տրամադրում է բուժում, դեղորայք, բժշկական անհրաժեշտ միջամտություններ, օրական 4-անգամյա սնունդ, ինչպես նաև սոցիալ-հոգեբանական ծառայություն թե´ քաղցկեղ ունեցող պացիենտներին, թե´ նրանց ընտանիքի անդամներին: Ներկա դրությամբ հիմնադրամն աջակցում է քաղցկեղ և արյան հիվանդություններ ունեցող 240 երեխայի և երիտասարդի:

Анна Акопян и Дарига Назарбаева посетили детей с онкологическими заболеваниями и заболеваниями крови
Супруга премьер-министра РА, председатель Совета попечителей благотворительных Фондов “Мой шаг” и “City of smile/Город улыбок” Анна Акопян 15 ноября в правительственном особняке приняла председателя Сената Парламента Казахстана Даригу Назарбаеву.
Во время завтрака госпожа Назарбаева рассказала подробности официального визита в Ереван, а Анна Акопян представила деятельность двух руководимых ею фондов и миссию инициативы “Женщины во имя мира”. В память о встрече Дарига Назарбаева подарила Анне Акопян казахскую национальную одежду.
В тот же день госпожа Акопян и госпожа Назарбаева посетили Гематологический центр им. проф. Р. Йоляна. В сопровождении директора центра Самвела Даниеляна и исполнительного директора Фонда “City of smile/Город улыбок” Эстер Демирчян они обошли центр, побеседовали с детьми, получающими лечение, и их родителями.
В конце визита лечущаяся в центре 9-летняя Лили Антонян подарила госпоже Назарбаевой свою картину “4 времени года”. Выразив благодарность за подарок, госпожа Назарбаева сказала, что на картине преобладают яркие цвета, а это означает, что автор картины оптимист и очень быстро выздоровеет. Веселые люди выздоравливают раньше”, - сказала Дарига Назарбаева.
Госпожа Назарбаева и госпожа Акопян подарили детям музыкальные инструменты и первыми, с детьми, опробовали их вместе.
В завершение визита председатель Сената Парламента Казахстана пожелала здоровья малышам силы воли и осуществления их целей. “Я желаю вам скорейшего выздоровления, чтобы ваши мечты сбылись, чтобы вы стали хорошими людьми, и чтобы ваша страна гордилась бы вами”, - сказала Дарига Назарбаева.
Фонд “City of smile / Город улыбок” помогает детям и молодым людям в возрасте до 25 лет с онкологией и заболеваниями крови. Фонд бесплатно предоставляет лечение, медикаменты, необходимые медицинские вмешательства, 4-х разовое питание, а также оказывает социально-психологическую службу как пациентам с онкологией, так и членам их семей. В настоящее время фонд содействует 240 детям и молодым людям с онкологией и заболеваниями крови.