Որդուն կորցրած հայրը դիմում է Նիկոլ Փաշինյանին (տեսանյութ)
Կառլոս Մուրադյանն այսօր ակցիա էր իրականացնում կառավարության շենքի առջև։ «Ա1+»-ի հետ զրույցում նա ասաց, որ 2013 թվականի հուլիսի 30-ին խաղաղ պայմաններում իր որդուն՝ Արման Մուրադյանին սպանել են։
«Այժմ պաշտոնական վարկածով ներկայացվել է իբրև ինքնասպանություն։ Վեցը տարի է մենք պայքարում ենք, որովհետև ունենք բոլոր փաստերը, որ նախաքննության և դատաքննության փաստերը կեղծված են»,- նշեց նա։
Կառլոս Մուրադյանն ասաց, որ 2018 թվականին Հատուկ քննչականի քննիչ Սաշիկ Ավետիսյանը, գործն ուսումնասիրելով, հանցակազմ չէր գտել և կարճել էր գործը։ Դրանից հետո նա նշեց, որ դիմել գլխավոր դատախազութուն, և վերջինը գործն ուղարկել է դատարան՝ քննիչի կողմից գործը որոշման դեմ վիճարկելու համար։
Առաջին ատյանի դատարանը, ըստ նրա, հանցակազմ է գտել քննիչների գործողություններում, սակայն հետո «ժամկետների խախտմամբ գլխավոր դատախազությունը բողոքարկել է վճիռը Վերաքննիչ, որից հետո վերաքննիչ էլ բեկանել է առաջին ատյանի դատարանի վճիռը և կրկին ուղարկել ՀՔԾ, իսկ ՀՔԾ իր վերջին կրկին գործը կարճել է»։
«Այժմ մենք նորից բողոքարկել ենք կայացրած որոշումը գլխավոր դատախազություն, տեսնենք, թե ինչ կարձագանքեն գլխավոր դատախազությունից»,- ասաց Կառլոս Մուրադյանը։ Վերջինիս դիմում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին հետևել գործի ընթացքին։

Отец, потерявший сына, обращается к Николу Пашиняну (видео)
Карлос Мурадян сегодня проводил акцию напротив здания правительства. В беседе с «А1+» он сказал, что 30-го июля 2013 года при мирных условиях убили его сына Армана Мурадяна.
«Сейчас по официальной версии представлено как самоубийство. Шесть лет мы боремся, потому что у нас есть все факты, что факты предварительного расследования и судебного расследования», - отметил он.
Карлос Мурадян сказал, что в 2018 году следователь Специальной следственной Сашик Аветисян, отправив дело, не нашел состав преступления и приостановил дело. После этого он отметил, что обратился в генеральную прокуратуру, и последняя направила дело в суд для обжалования дела следователем против решения.
Суд первой инстанции, по его словам, нашел состав преступления в действиях следователей, однако затем «с нарушением сроков генеральная прокуратура обжаловала решение в Апелляционный суд, после чего апелляционный суд также отклонил решение суда первой инстанции и вновь отправил в ССС, однако ССС вновь отклонила дело».
«Сейчас мы вновь обжаловали принятое постановление в генеральную прокуратуру,  посмотрим, как отреагируют из генеральной прокуратуры», - сказал Карлос Мурадян. Последний обращается к премьер-министру Николу Пашиняну, чтобы тот следил за ходом дела.