Հայաստանի Մ-19 հավաքականն այսօր առաջին քննությունը կհանձնի Թուրքիայում
Հայաստանի մինչև 19 տարեկան ֆուտբոլիստների հավաքականն այսօր կանցկացնի առաջին հանդիպումը 2020թ Եվրոպայի պատանեկան առաջնության որակավորման 1-ին փուլի շրջանակում:
Մեր պատանի ֆուտբոլիստները Անթալիայի «Արսլան Զեկի Դեմիրչի» սպորտային համալիրի մարզադաշտում կհանդիպեն դաշտի տերերի՝ Թուրքիայի իրենց հասակակիցների հետ: Խաղը կմեկնարկի Երևանի ժամանակով ժամը 17:00-ին:
Հայաստանի Մ-19 հավաքականը Թուրքիա է մեկնել նոյեմբերի 11-ին: Գլխավոր մարզիչ Ռաֆայել Նազարյանը, որը միաժամանակ ԲԿՄԱ-ի գլխավոր մարզիչն է, թիմ է հրավիրել 20 ֆուտբոլիստ՝ 14-ը ԲԿՄԱ-ից, 3-ը՝ «Արարատ-Արմենիայից», մեկական՝ «Ուրարտու-2»-ից, «Փյունիկ-2»-ից և գերմանական «Համբուրգից»:
Հայաստանի Մ-19 հավաքականն այս տարի անցկացրել է երեք պաշտոնական հանդիպում, որոնցում խոշոր հաշվով պարտություններ է կրել՝ Իսպանիայի (1:4), Պորտուգալիայի (0:4) և Իտալիայի (0:4) թիմերից: Մեր մրցակիցն այս տարի անցկացրած 4 խաղերում տարել է մեկ հաղթանակ, մեկ հանդիպում ավարտել է ոչ-ոքի, իսկ երկուսում պարտություն է կրել:
Բուքմեյքերներն այսօրվա հանդիպման ֆավորիտ են համարում դաշտի տերերին, որոնց հաղթանակը գնահատել են 1,15 գործակցով: Իսկ ահա Հայաստանի Մ-19 հավաքականի հաղթանակի հնարավորությունը 10 անգամ քիչ է:
Թուրքիայի հավաքականից բացի մեր թիմի մրցակիցները կլինեն նաև Բուլղարիայի և Չեռնոգորիայի Մ-19 ընտրանիները: Նշենք, որ խմբում առաջին երկու տեղերը գրաված թիմերն անմիջապես մտնում են Եվրոպայի առաջնության էլիտ փուլ:

Сборная Армении М-19 сегодня проведет первый экзамен в Турции
Сборная Армении по футболу до 19 лет сегодня проводит первую встречу в рамках 1-го квалификационного этапа Юношеского чемпионата Европы 2020г.
Наши юные футболисты на стадионе спортивного комплекса Анталии «Арслан Чеки Демирчи» встретятся с хозяевами поля – своими сверстниками из Турции. Матч начнется в 17:00 по ереванскому времени.
Сборная Армении М-19 отправилась в Турцию 11-го ноября. Главный тренер Рафаэл Назарян, который одновременно является главным тренером ЦСКА, пригласил в команду 20 футболистов – 14 из ЦСКА, 3 – из «Арарата-Армении», по одному из «Урарту-2», «Пюника-2» и германского «Гамбурга».
Сборная Армении М-19 в этом году провела три официальных матча, в которых потерпела поражения с крупным счетом от сборных Испании (1:4), Португалии (0:4) и Италии (0:4). Наш соперник в 4 матчах, проведенных в этом году, одержал одну победу, один матч завершил вничью, а в двух потерпел поражение.
Букмекеры считают фаворитом сегодняшнего матча хозяев поля, победу которых оценили коэффициентом 1,15. А вероятность победы сборной Армении М-19 в 10 раз ниже.
Кроме сборной Турции соперниками нашей команды будут также сборные М-19 Болгарии и Черногории. Отметим, что команды, занявшие первые два места в группе, сразу выходят в элитный этап чемпионата Европы.