ՀՀ և ՌԴ քննչական կոմիտեների միջև ստորագրվել է երկու փաստաթուղթ (տեսանյութ)
Ռուսաստանի Դաշնության Մոսկվա քաղաքում տեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության և Ռուսաստանի Դաշնության քննչական կոմիտեների նախագահների աշխատանքային հանդիպում, որի ընթացքում քննարկվել են երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի լայն շրջանակ:
Հանդիպման արդյունքներով Քննչական կոմիտեների նախագահները ստորագրել են  համատեղ հայտարարություն՝ ՀՀ և ՌԴ ՔԿ-ների միջև միջգերատեսչական փոխգործակցության ակտիվացման վերաբերյալ:
Աշխատանքային այցի ընթացքում Քննչական կոմիտեի նախագահ Հայկ Գրիգորյանն այցելել է Ռուսաստանի Դաշնության զինված ուժերի կենտրոնական թանգարան, որտեղ երկու գերատեսչությունների ղեկավարները ստորագրել են  արձանագրություն՝ երկու պետությունների քննչական կոմիտեների համապատասխան ստորաբաժանումների մասնակցությամբ համատեղ աշխատանքային խմբեր կազմելու վերաբերյալ:
Այցի ընթացքում ՔԿ նախագահ Հայկ Գրիգորյանը մասնակցել է նաև Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 75-ամյակին նվիրված հանդիսավոր շքերթին:

Председатели СК Армении и РФ подписали два документа (видео)
В Москве состоялась рабочая встреча председателей Следственных комитетов Республики Армения и Российской Федерации, на которой был обсужден широкий круг представляющих взаимный интерес вопросов.
После встречи председатели следственных комитетов подписали совместное заявление об активизации межведомственного сотрудничества между СК Армении и РФ.
В ходе рабочего визита председатель Следственного комитета Армении Айк Григорян посетил Центральный музей Вооруженных сил России, где руководители двух ведомств подписали протокол о создании совместных рабочих групп с участием соответствующих подразделений Следственных комитетов двух государств.
В ходе визита Айк Григорян также принял участие в торжественном параде, посвященном 75-летию Победы в Великой Отечественной войны.