Նախագահի հրամանագրով Արմեն Հարությունյանին շնորհվել է գեներալ-մայորի զինվորական կոչում (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանի հրամանագրով Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի հրթիռային զորքերի և հրետանու պետ-վարչության պետ, գնդապետ Արմեն Հարությունյանին շնորհվել է գեներալ-մայորի զինվորական կոչում:
Նախագահական նստավայրում Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանին և Արմեն Հարությունյանին: Շնորհավորելով վերջինիս զինվորական բարձր կոչմանն արժանանալու համար և հետագա հաջողություններ ու բարի ծառայություն մաղթելով՝ նախագահը մասնավորապես ասել է. «Այնքան լավ պաշտպանեք մեր երկրի սահմանները, որ որևէ մեկի մտքով չանցնի նույնիսկ ամենափոքր գործողություն սկսել»:
Գեներալ-մայոր Հարությունյանը շնորհակալություն է հայտնել վստահություն համար՝ նշելով, որ իր փորձը, հմտություններն ու գիտելիքները կշարունակի ծառայեցնել հայրենիքի պաշտպանության գործին:

Указом президента Армении, Армену Арутюняну присвоено воинское звания генерал- майора (видео)
Указом президента Республики Армения Армена Саркисяна, начальнику управления ракетных и артиллерийских войск Вооруженных сил, полковнику Армену Арутюняну присвоено воинское звания генерал-майора.
11 ноября Армен Саркисян принял министра обороны Давида Тонояна и Армена Арутюняна. Поздравив последнего с присвоением высокого воинского звания и пожелав ему дальнейших успехов и хорошей службы, президент, в частности, сказал: «Защитите границы нашей страны так хорошо, чтобы никому и в голову не пришло предпринять даже малейшие действия».
Генерал-майор Арутюнян выразил благодарность за доверие, отметив, что его опыт, навыки и знания будут и впредь служить защите Родины.