ԵՊՀ բանասիրության ֆակուլտետի ուսանողները դասադուլ են անում (տեսանյութ)
ԵՊՀ Բանասիրության ֆակուլտետում դասադուլ է, ուսանողները պահանջում են Կրթության, գիտության, մշակույթի եւ սպորտի նախարար Արայիկ Հարությունյանի հրաժարականը։
Ուսանողներին միացել են նաև դաշնակցական երիտասարդները։ Նրանք շրջելու են բուհերով՝ կոչ անելով բոլոր ուսանողներին միանալ իրենց։
«Ուսանող միացիր, Արայիկ հեռացիր» վանկարկումներով երիտասարդները քայլերթ են իրականացնում։ Քայլերթի վերջնակետը ԿԳՄՍ նախարարությունն է։ Ուսանողները նշեցին՝ Արայիկ Հարությունյանը կամ պետք է հրաժարական տա կամ վերանայի իր՝ ուսանողների խոսքերով՝ ապազգային հակապետական գործելակերպը։ Երիտասարդները նշում են նաև, որ իրենք ապագայում աշխատատեղերի խնդիր են ունենալու, եթե մի շարք առարկաների՝ ուսուցումը հանվի բուհերից։

Студенты факультата филологии ЕГУ проводят забастовку (видео)
На факультете филологии ЕГУ забастовка, студенты требуют отставки министра образования, науки, культуры и спорта Араика Арутюняна.
К студентам также присоединились молодежь из партии дашнакцутюн. Они обойдут вузы, призывая всех студентов присоединиться к ним.
Скандируя «Студент присоединяйся, Араик уходи» молодежь проводит шествие. Конечная точка шествия – Министерство ОНКС. Студенты отметили: Араик Арутюнян либо должен подать в отставку, либо пересмотреть свое, по словам студентов, антинациональное, антигосударственное поведение. Молодежь также отмечает, что у них в будущем будут проблемы с рабочими местами, если изучение ряда предметов будет изьято из вузов.