Այդ բանախոսների քաղաքական ղեկավարն ուզում էր սեփականացնել կառավարական առանձնատունը․ Արտակ Մանուկյան (տեսանյութ)
«Լավ կլինի, որ պարոն Շարմազանովը հետևի լրատվությանը, ըստ էության պաշտպանության բնագավառի բոլոր պաշտոնյաներն են փաստում, որ Հայաստանը սպառազինությունների ու մարտունակության առումով երբեք այնքան լավ վիճակում չի եղել, ինչպես հիմա է»,- «Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց ասաց «Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր, ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի փոխնախագահ Արտակ Մանուկյանը՝ անդրադառնալով ՀՀԿ ԳՄ անդամ Էդուարդ Շարմազանովի այն հայտարարությանը, թե նախկին նախագահ Սերժ Սարգսյանը իրեն սպասարկող ինքնաթիռ գնելու փոխարեն Իսկանդեր էր գնում։
Հիշեցնենք, որ Էդուարդ Շարմազանովը նման հայտարարություն էր արել՝ քննադատելով կառավարությանը, որ ցանկանում է 55 մլն դոլարով վարչապետին սպասարկող նոր օդանավ գնել։ «Լավ կլինի որ պարոն Շարմազանովը «կոնսերվաների բանկաների» և «տուշոնկաների» պատմությունը մշտապես հիշի և լավ հասկանա, թե ծախսային արդյունավետությունն ինչքանով է տեղ հասնում և ազդում բանակի մարտունակության վրա։ Ես կհիշեմ կառավարական առանձնատան պատմությունը, որ մամուլով կեղծ տեղեկատվություն էր տարածվում, թե 2 մլն դոլարով վերանորագվել է, մինչդեռ վարչապետը փարատեց դա, որ առնվազն 10 անգամ ավելի քիչ է ծախսվել»,- հավելեց Մանուկյանը։

Политический руководитель этих идеологов хотел приватизировать правительственную дачу: Артак Манукян (видео)
«Было бы хорошо, если б господин Шармазанов следил за новостями, по сути все чиновники в сфере обороны утверждают, что Армения в плане вооружения и боеспособности никогда не была в таком хорошем состоянии, как сейчас», - в беседе с «А1+» сказал депутат от фракции «Мой шаг», вице-председатель постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам  Артак Манукян, обратившись к заявлению члена ГШ РПА Эдуарда Шармазанова о том, что бывший президент Серж Саркисян вместо того, чтобы покупать обслуживающий его самолет, покупал Искандер.
Напомним, что Эдуард Шармазанов сделал подобное заявление, критикуя правительство, которое хочет купить новый самолет, обслуживающий премьер-министра, за 55 млн долларов. «Было бы хорошо, если б господин Шармазанов всегда помнил историю «консервных банок» и «тушенок» и хорошо понимал, насколько расходная эффективность доходит до места и влияет на боеспособность армии. Я вспомню историю правительственной дачи, когда в прессе распространялась фальшивая информация, что она ремонтировалась за 2 млн долларов, между тем премьер-министр развеял это, что как минимум было потрачено в 10 раз меньше», - добавил Манукян.