Հոկտեմբերի 27-ին Անդրանիկ Մարգարյանը ՀՀԿ-ական պատգամավորների հետ կենդանի վահան է եղել․ Էդուարդ Շարմազանով (տեսանյութ)
«Սերժ Սարգսյանն անհանգստանալու բան չունի», -«Ա1+»-ի հետ զրույցում ասաց Ազգային ժողովի նախկին փոխնախագահ, Հանրապետական կուսակցության գործադիր մարմնի անդամ Էդուարդ Շարմազանովը՝ անդրադառնալով Հոկտեմբերի 27-ի գործի վերաբացման հավանականությանը։
Վերջինս գտնում է, որ Հոկտեմբերի 27-ին ամենամեծ հարվածը ստացել է ՀՀԿ-ն, քանի որ սպանվել է իրենց կուսակցության առաջնորդ Վազգեն Սարգսյանը, լիդերներից Յուրի Բախշյանը, Արմենակ Արմենակյանը, վիրավորվել է Հերմինե նաղդալյանը։ Իսկ Անդրանիկ Մարգարյանը, որը «Միասնություն» խմբակցության ղեկավարն էր, բազմաթիվ ՀՀԿ-ական պատգամավորների հետ կենդանի վահան է եղել։
Էդուարդ Շարմազանովը նաև հավելում է, որ Հոկտեմբերի 27-ի գործում եթե կան նոր հանգամանքներ, թող բացահայտվեն։ «Հոկտեմբերի 27-ի շահարկումը ցանկացած մեկի կողմից քաղաքական նպատակներով, անբարոյականություն եմ համարում։ Եվ անբարոյական եմ համարում նրանց, ովքեր կփորձեն իրենց նեղ քաղաքական շահերի համար Հոկտեմբերի 27-ը մանիպուլիացիայի գործիք դառնալ»,- ասաց նա։
Շարմազանովը քննադատել է նաև ԼՂ հիմնախնդրում գործող իշխանությունների վարած քաղաքականությունը, կառավարության կողմից նոր ինքնաթիռ ձեռք բերելու և կառավարական առանձնատները վերանորոգելու մասին լուրերը։ Նա անդրադարձել է նաև նախկին նախագահ Սերժ Սարգսյանին սպասարկող մեքենայի մասին տեղեկություններին։

27-го октября Андраник Маргарян вместе с депутатами от РПА был живым щитом: Эд. Шармазанов (видео)
Поддержи А1+!«Сержу Саркисяну не о чем беспокоиться», - в беседе с «А1+» сказал бывший вице-председатель Национального собрания, член исполнительного органа Республиканской партии Эдуард Шармазанов, обратившись к вероятности повторного открытия дела 27-го Октября.
Последний считает, что 27-го Октября самый большой удар получила РПА, поскольку был убит лидер их партии Вазген Саркисян, Юрий Бахшян, Арменак Арменакян, ранена Эрмине Нагдалян. А Андраник Маргарян, бывший главой фракции “Единство”, вместе с многочисленными депутатами от РПА был живой мишенью.
Эдуард Шармазанов также добавляет, что если в деле 27-го Октября есть новые обстоятельства, пусть они будут раскрыты: “Спекуляцию 27-м Октября кем бы то ни было в политических целях я считаю безнравственностью. И считаю безнравственными тех, кто попытается для своих узких интересов стать инструментом манипуляции для 27-го Октября”, - сказал он.
Шармазанов также раскритиковал политику действующих властей в проблеме НКР, слухи о приобретении правительством нового вертолета и о ремонте правительственных особняков. Он обратился также к сведениям об автомобиле, обслуживающем бывшего президента Сержа Саркисяна.